Latvijā jau teju katrs otrais uzņēmums datus glabā mākonī

Latvijā jau teju katrs otrais uzņēmums datus glabā mākonī

Esošā situācija pasaulē, neapšaubāmi, ir milzīgs izaicinājums cilvēcei. Tomēr vienlaikus tā mudina uzņēmumus digitalizēt savus procesus krietni ātrāk. Gan pēc ekspertu novērotā, gan statistikas datiem redzams, ka jau kopš pavasara Latvijas biznesa vidē strauji pieaugusi interese par jaunu tehnoloģisku risinājumu, tostarp mākoņpakalpojumu, izmantošanu. Uzņēmuma Tet un  tirgus izpētes firmas Norstat pētījumā atklāts, ka šī gada nogalē datus mākonī glabā jau gandrīz puse Latvijas uzņēmumu.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem – 2018. gadā mākoņpakalpojumus izmantoja nepilni 24% Latvijas uzņēmumu. Savukārt nupat Tet un Norstat veiktajā pētījumā, aptaujājot 700 uzņēmējus, noskaidrots, ka divu gadu laikā šis skaits teju dubultojies un datus mākonī glabā jau 45% Latvijas uzņēmumu.

Tas ir pamatīgs progress, ko veicinājusi gan pieaugošā drošības sajūta, izmantojot jaunus risinājumus, gan Covid-19 pandēmija, kā arī virkne citu iemeslu. 

Pētījuma rezultāti iezīmē kādu būtisku niansi – glabāt savus datus mākonī uzdrīkstas aizvien vairāk mazā un vidējā sektora uzņēmumu. Salīdzinoši pirms diviem gadiem MVU segments bija krietni piesardzīgāks šāda risinājuma izmantošanā. Tikmēr lielo uzņēmumu vidū šis rādītājs nav būtiski mainījies – mākoņpakalpojumus izmanto puse šādu kompāniju Latvijā.

Tie uzņēmumi, kuri izmanto mākoņpakalpojumus, norādījuši, ka visbiežāk savus datus glabā ārējos serveros. 59% aptaujāto tajos glabā datubāzes, 46% - datu rezerves kopijas, savukārt 27% - savas mājaslapas. Aizvien vairāk uzņēmumu datu glabāšanu mākonī uzskata par ātrāku, ērtāku, drošāku, lētāku, vienkāršāku un visādi citādi labāku risinājumu salīdzinājumā ar līdz šim izmantotajām opcijām.

Datu glabāšanai mākonī Latvijas uzņēmumi visbiežāk izvēlas Microsoft Azure, kā arī Tet datu centrus.  

Tet Datu centru biznesa attīstības direktors Māris Sperga uzskata, ka pieprasījuma pieaugums pēc ārpakalpojumiem un konkrēti mākoņpakalpojumiem liecina par to, ka aug sabiedrības izglītotības līmenis par tehnoloģijām kopumā, kā arī uzņēmumi meklē jaunus veidus, kā strādāt efektīvāk un gudrāk.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!