Latvija sper soļus Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu dalībai biržā

Latvija sper soļus Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu dalībai biržā

Ar mērķi dod iespēju mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) Baltijā piesaistīt finansējumu kapitāla tirgū BiSMART partneris attīstības finanšu institūcija Altum Latvijas vārdā kopā ar Lietuvu veidos sākotnējā publiskā piedāvājuma fondu jeb IPO. Tam zaļo gaismu nedēļas sākumā devis Ministru kabinets (MK). 

Finanšu ministrija informē, ka MK 13. jūnijā spēris nozīmīgu soli tautsaimniecības attīstības veicināšanas virzienā, izskatot informatīvo ziņojumu par Baltijas MVU IPO izveidi un finansēšanu. Šis solis paredz finanšu instrumentu izveidi, kas nodrošinās mazo un vidējo uzņēmumu pieeju finansējumam un palīdzēs veicināt kapitāla tirgus aktivizēšanu Baltijas valstīs. 

Ar fonda palīdzību paredzēts nodrošināt finansējumu MVU sākotnējai kotēšanai biržā un iekļaušanai Baltijas valstu vērtspapīru tirgū, lielākoties akciju tirgū. Investīcijas šajā fondā 20 miljonu eiro apmērā veiks Altum. Norādīts, ka fonds darbosies kā specializēts finanšu starpnieks, kas veiks šādus ieguldījumus: 

  • sākotnējos publiskos vai privātajos piedāvājumos Nasdaq Baltijas biržā; 
  • pirms piedāvājuma posmā ar skaidru nolūku piemērotā laika posmā (orientējoši 12–24 mēnešos) iekļaut uzņēmumu biržas sarakstā.

Fonds primāri domāts tiem MVU, kuru vērtība sasniedz 5 līdz 100 miljonus eiro un kuri darbojas tādās nozarēs kā informācijas tehnoloģijas, apstrādes rūpniecība, biotehnoloģijas, pārtikas rūpniecība un citās jomās ar augstu pievienoto vērtību. 

Jāpiezīmē, ka IPO jeb sākotnējais publiskais akciju piedāvājums ir pirmreizēja akciju sabiedrības akciju emitēšana un publiska piedāvāšana ieguldītājiem, kam parasti seko sabiedrības akciju kotēšanas uzsākšana biržā. Tā ir iespēja iedzīvotājiem kļūt par investoriem un ilgtermiņā pelnīt kā šī uzņēmuma akcionāriem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!