Latvijas darbinieku rindas papildinās vēl viens čatbots

Latvijas darbinieku rindas papildinās vēl viens čatbots

Tuvāk par ieceri ieviest jaunu klientu konsultantu – virtuālo asistentu -  Latvijas radio raidījuma „Kā labāk dzīvot” klausītājus iepazīstināja Uzņēmuma reģistra vadītāja Guna Paidere. Uzņēmuma reģistrs īsteno pilotprojektu, kura ietvaros jūnijā plāno ieviest virtuālo asistentu UNA, kuras uzdevums būs konsultēt klientus par Uzņēmuma reģistra pakalpojumiem un iesniedzamajiem dokumentiem gan mājaslapā, gan Facebook.com kontā. Sākumā gan saziņa ar virtuālo asistentu notiks rakstiskā veidā angļu un latviešu valodā, tomēr tehnoloģiju progress visticamāk vēlāk ļaus veikt arī balss saziņu.

G. Paidere uzsver, ka šobrīd notiek čatbota testēšanas fāze, kuras laikā tiek radīta virtuālā asistenta UNAs personība. Jau drīzumā visi Uzņēmuma reģistra darbinieki varēs sazināties ar savu jauno kolēģi, kuras vārds tapis, pateicoties darbinieku aptaujai, un saīsinājumā nozīmē Uzņēmēju Nākotnes Atbalsts (UNA).

Guna Paidere, kā arī uzņēmuma „Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs uzskata, ka čatbotu izmantošanas progress neaprobežosies vien valsts pārvaldē un iestādēs. Drīz vien katram cilvēkam būs savs personīgais virtuālais asistents, kas palīdzēs veikt ikdienas uzdevumus un sniegs padomu.

Jāpiebilst, ka UNA nav vienīgais virtuālais asistents Latvijā. Uzņēmums „Tilde” jau 2011. gadā ieviesa savu pirmo virtuālo palīgu – LAURA. Šī virtuālā asistenta tapšanas lielākais izaicinājums bija tēla un cilvēkam raksturīgu īpašību radīšana. Tas tika veidots kā 3D tēls, kas ļauj to ne tikai vizualizēt, bet arī piešķirt cilvēkam raksturīgas emocijas.

„Tildes” pārraudzībā kopā ir četri virtuālie palīgi, kas ir spējīgi sarunāties vairākās valodās ne tikai rakstiski, bet arī balsī. To izstrādē tiek izmantota neironu tīklu tehnoloģijas, kas palīdz čatbotiem pašiem kļūt vēl gudrākiem un sarunas ceļā uzlabot savas saziņas prasmes.    

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!