Latvijas uzņēmumi var saņemt līdz 70% līdzfinansējumu darbinieku apmācībām IKT jomā

Latvijas uzņēmumi var saņemt līdz 70% līdzfinansējumu darbinieku apmācībām IKT jomā

Aicinot Latvijas uzņēmumus saņemt līdzfinansējumu darbinieku apmācībām IKT jomā, Latvijas IT klasteris un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) uzsākusi informatīvo kampaņu “Zināšanas vairo iespējas”. Tās mērķis ir pievērst Latvijas IKT nozares un ar to saistīto uzņēmumu uzmanību iespējām saņemt līdz pat 70% Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu savu darbinieku profesionālo kompetenču celšanai tādās mācību programmās kā datorsistēmas, programmēšana, projektu vadība, kvalitātes vadība, kiberdrošība, elektroniskā komercija, mārketings u.c.

Kampaņa tiek organizēta ES fonda projekta “Partnerībā organizētas IKT profesionāļu apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai” ietvaros, un apmācības ir pieejamas ikvienam uzņēmumam sākot no mikro līdz lielajiem.

Latvijas IT klastera vadītāja Aiga Irmeja uzsver, ka

digitalizācija un tehnoloģiskās inovācijas ir nopietns izaicinājums uzņēmēju vidū, tāpēc IKT profesionāļu apmācību atbalsta programma ir vērtīgs instruments, kā ar salīdzinoši nelielu finansiālo ieguldījumu uzņēmumi saviem darbiniekiem var sniegt nepieciešamās zināšanas.

Līdzšinējie projekta rezultāti, viņasprāt, apliecina, ka apmācības rada nozīmīgu pievienoto vērtību gan individuālā līmenī, gan kopumā virza nozares attīstību.

Jāpiezīmē, ka ES darbinieku apmācību projekts tiek īstenots jau vairākus gadus. Līdz šim apmācības īstenojuši vairāk kā 50 uzņēmumi. No tiem lielākā daļa jeb 37% bijuši mazie uzņēmumi, 33% vidējie, savukārt lielie uzņēmumi veidojuši 29% no kopējā uzņēmumu skaita. Savas zināšanas klātienes un tiešsaistes kursos IKT jomā papildinājuši vairāk kā 1260 profesionāļi. Pieprasītākie kursi darbinieku vidū bijuši IT infrastruktūras pārvaldība, uz klientu orientēts serviss, verbālā komunikācija online vidē, lietojamības un UX pamati, veiktspējas paaugstināšana darbam ar grūtām situācijām un citi.

Uzņēmumi var izvēlēties kursus no LIKTA un Latvijas IT klastera piedāvātā kursu projekta e-kataloga vai izvēlēties sev interesējošos kursus, kurus projekta īstenotāji iepērk atbilstoši uzņēmuma vajadzībām. Būtiski, ka uzņēmumiem ir iespēja iegādāties kursus gan no vietējiem, gan starptautiskiem mācību pasniedzējiem.

Finansējums darbinieku apmācībām ir pieejams līdz 2023. gada beigām, un budžeta limits apmācībām nav noteikts. Kopumā līdz gada beigām darbinieku apmācībām ir pieejami vairāk kā 200 tūkstoši eiro. Lai saņemtu līdzfinansējumu, uzņēmumam ir jāaizpilda pieteikums. Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!