LMT pērn attīstījis inovatīvus 5G risinājumus un eksportu

LMT pērn attīstījis inovatīvus 5G risinājumus un eksportu

Mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2023. gadu aizvadījis diezgan  veiksmīgi. Salīdzinājumā ar 2022. gadu LMT grupas apgrozījums pērn audzis par 6,9%, sasniedzot 311,8 miljonus eiro, bet klientu pieslēgumu skaits palielinājies līdz 1,44 miljoniem. Tīkla un infrastruktūras attīstībā investēti 31,6 miljoni eiro. Kopumā iedzīvotājiem pieejamas jau vairāk nekā 400 5G bāzes stacijas gandrīz 200 apdzīvotās vietās visā Latvijā. 

Lai vēl vairāk izvērstu un attīstītu 5G infrastruktūru Latvijā, LMT pērn parakstījis līgumu ar Eiropas Investīciju banku par finansējumu 5G tehnoloģijas izvēršanai Latvijā 50 miljonu eiro apmērā, kas ļaus ieguldīt kopumā 101 miljonu eiro valsts telekomunikāciju infrastruktūrā. Tāpat uzņēmums Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas rīkotajā izsolē iegādājies papildu frekvences vēl straujākai 5G pakalpojumu attīstībai.

Dažādi 5G risinājumi ienākuši arī citās nozarēs. LMT sadarbībā ar LVR Floti Daugavas ūdeņos, Rīgas brīvostā un uz LVR Flotes kuģiem veicis veiksmīgus 5G jūras tehnoloģiju izmēģinājumus. 5G pārklājuma nodrošināšana atklātos ūdeņos ir sarežģīta, tādēļ līdz šim pasaulē veiktie pētījumi un pārbaudes reti sekmējas ar veiksmīgu iznākumu. Izmēģinājums norāda uz iespējamu pagrieziena punktu 5G savienojamības nodrošināšanā jūrā, kā arī vieš pamatotas cerības, ka ar 5G jūras tehnoloģiju palīdzību varētu nodrošināt 5G pārklājumu Baltijas jūrā, pārvēršot to par testa vidi jūras inovācijām.

Tāpat uzņēmums veiksmīgi darbojies eksporta jomā. Austrijas pilsētā Grācā uzsākts LMT radītā viedā satiksmes uzraudzības risinājuma izmēģinājumu periods. Tā laikā plānots iegūt reāllaika datus par satiksmi vienā no pilsētas krustojumiem ar visintensīvāko transportlīdzekļu kustību, lai, balstoties uz rezultātu analīzi, veicinātu dabai draudzīgus pārvietošanās veidus un uzlabotu velosatiksmi. Līdzīgs LMT radīts viedais satiksmes uzraudzības risinājums no 2023. gada pavasara darbojas Liepājā, Uliha un Robežu ielas krustojumā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!