LMT rada unikālu viedo gaisa kvalitātes un dūmu sensoru ELPO

LMT rada unikālu viedo gaisa kvalitātes un dūmu sensoru ELPO

Līdz ar Covid-19 izplatību pēdējos gados arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts gaisa kvalitātes nozīmei gan telpās, kur pastāvīgi uzturas daudz cilvēku, gan mājokļos. Lai palīdzētu uzturēt drošību un komfortu telpās, BiSMART partneris LMT radījis viedo gaisa kvalitātes un dūmu sensoru ELPO. Atšķirībā no citām līdzīgām tirgū pieejamām iekārtām LMT viedais sensors ir vienīgais, kas darbojas mobilo sakaru tīklā un kam nav nepieciešams Wi-Fi savienojums.

Viedais sensors ELPO mēra gaisa kvalitāti telpā, temperatūru, mitrumu un darbojas pēc luksofora principa: zaļā krāsa apliecina labu gaisa kvalitāti, dzeltenā ziņo par nepieciešamību telpu vēdināt, bet sarkana brīdina par sliktu gaisa kvalitāti un steidzamu nepieciešamību pēc vēdināšanas.

Tāpat sensors brīdina par piedūmojumu un tvana gāzes klātbūtni, šādā gadījumā nosūtot ziņojumu lietotājam un citiem lietotāja norādītiem kontaktiem – ģimenes locekļiem, kaimiņiem, mājas pārvaldniekam vai jebkuram citam numuram, kura lietotājs var operatīvi pārbaudīt mājvietu saimnieka prombūtnes laikā.

Viedais sensors ir ērti lietojams ar mobilo lietotni, ļaujot kontrolēt gaisa kvalitāti mājās attālināti.

Tā lietošanai nav nepieciešams Wi-Fi, jo sensors darbojas IoT tīklā – tam jau ir iebūvēts internets, un tas patstāvīgi sazinās ar tuvāko LMT torni, elektrības pieslēgums vai īpašas lietotāja priekšzināšanas IT jomā.

Sensora izstrādē ir piedalījušies Rīgas Stradiņa Universitātes zinātnieki, savukārt iekārtas izgatavošanā – Latvijas tehnoloģiju uzņēmums MikroTik.

LMT prezidents Juris Binde stāsta, ka sensors ir noderīgs ikvienam, it sevišķi cilvēkiem, kuri telpās uzturas ilgstoši, kuriem ģimenē aug mazi bērni vai tiem, kuri saskaras ar veselības problēmām. Turklāt tas nodrošina lielāku iespēju novērst ugunsnelaimi, jo brīdina par piedūmojumu un, ja lietotājs nereaģē, nosūta paziņojumu nākamajam izvēlētajam kontaktam. J. Binde uzsver, ka LMT ir pirmais Eiropā, kas radījis jaunākās paaudzes ugunsdrošības risinājumu, kas izstrādāts uz IoT tehnoloģijas bāzes un savietojams ar citām sistēmām un samazina ugunsnelaimes novēršanas laiku. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!