Nākotnē kvantu skaitļošana varētu būt nozīmīga biznesa sastāvdaļa

Nākotnē kvantu skaitļošana varētu būt nozīmīga biznesa sastāvdaļa

Kvantu skaitļošana ir iespēja, kas pagaidām, vēl līdz galam neizzināta, lielākoties gulst specializētās pētnieku laboratorijās, gaidot brīdi, kad to pielietos plašāk. Un patiešām – ne tik tālā nākotnē kvantu skaitļošana varētu mainīt vairāku nozaru attīstību, piemēram, farmāciju, ķīmiju, ar to varētu noteikt finanšu iespējas un veiksmīgāk pārvaldīt klimata pārmaiņas. Taču lielākais potenciāls tai tiek saskatīts tieši uzņēmējdarbībā un biznesa vadībā. 

Ar kvantu skaitļošanas iespējām plašāk iepazīstinājis medijs CNN Business, informējot,  ka šobrīd tiek nodrošināta aizvien plašāka piekļuve šai tehnoloģijai. Piemēram, uzņēmumi “IBM”, “Microsoft” un “Amazon” strādā pie tā, lai kvantu skaitļošanu varētu izmantot kā pakalpojumu, kas būtu integrēts mākonī. Lai arī tā ir tikai pašā attīstības sākumā, piekļuve kvantu skaitļošanai un kvantu datoriem mākonī, uzņēmumiem dotu iespēju, piemēram, plašāk izpētīt potenciālās biznesa lietojumprogrammas.

Runājot par kvantu skaitļošanu mākonī, pētnieki skaidro, ka šī pakalpojuma sniedzējiem būs attāli datu centri, kur atradīsies kvantu datori. Kvantu skaitļošanas pakalpojumus lietotājs varēs saņemt attālināti, lietojot savu personīgo datoru, un pēc izvēles izmantot savu radīto vai piedāvāto programmatūru. Tomēr, kā norādījis IBM pārstāvis – nepieciešami vismaz pieci gadi, lai ar kvantu skaitļošanas palīdzību spētu radīt biznesa lietojumprogrammas un izmantot citas tehnoloģijas sniegtās iespējas uzņēmumiem un nozarēm.

Apskatot dažas kvantu datoru priekšrocības, norādīts, ka -

tie apstrādā informāciju atšķirīgi no parastajiem datoriem, tāpēc arī spēs atrisināt tādas problēmas, ko mūsdienu datori nespēj, arī pašus datus tie apstrādās krietni ātrāk.

Vienlaikus kvantu datori nav piemēroti tam, kam domātas mūsdienu ierīces, piemēram, foto vai mūzikas glabāšanai.

Microsoft novembrī paziņoja, ka izvēlētiem klientiem tas sāks sniegt piekļuvi kvantu skaitļošanas iespējām savā Azure mākonī. Mēnesi vēlāk Amazon Web Services paziņoja par līdzīgu pakalpojumu. IBM piedāvā kvantu skaitļošanas piekļuvi savā mākonī kopš 2016. gada un pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tagad 100 uzņēmumi, ieskaitot “Delta Air Lines” un “Daimler”,  to varēs izmantot, lai eksperimentētu ar šo tehnoloģiju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!