Nodrošināti labvēlīgāki nosacījumi uzņēmumiem lielo investīciju projektu īstenošanai

Nodrošināti labvēlīgāki nosacījumi uzņēmumiem lielo investīciju projektu īstenošanai

Ar labām ziņām uzņēmumiem oktobra izskaņā dalījusies Ekonomikas ministrija. Tā vēsta, ka 31. oktobra sēdē Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Lielo aizdevumu ar kapitāla atlaidi atbalsta programmā. Tās ietvaros uzņēmumi varēs saņemt ALTUM papildus aizdevumus savu investīciju projektu īstenošanai.

Izmaiņas sniegs iespēju pieteikties papildaizdevumam pirmās un slēgtās kārtas komersantiem, kuri vēl turpina izvērtējumu ALTUM (ar nosacījumu, ka investīciju projekts nav uzsākts pirms pieteikuma iesniegšanas). Būtiski ņemt vērā, ka papildaizdevumam netiks piemērota kapitāla atlaide. Šim mērķim atbalsta programmai tiks piešķirts papildu finansējums 30,5 milj. eiro apmērā.

Apstiprinātās izmaiņas nodrošinās uzņēmumiem finansējuma pieejamību plānotajiem investīciju projektiem, ražošanas efektivizācijai un jauno tehnoloģiju ieviešanai, kā arī sniegs papildu stimulu turpmākai uzņēmuma attīstībai.

Būtiski piezīmēt, ka līdz šim ALTUM pieņēmis 11 pozitīvus lēmumus par atbalsta piešķiršanu par kopējo attiecināmo izmaksu summu 249,3 milj. eiro apmērā un ar pieteikto kapitāla atlaidi 66,6 milj.eiro apmērā. Vienlaikus ALTUM turpina izvērtēt vēl 11 investīciju projektus par kopējo investīciju summu 233,8 milj. eiro un pieteikto kapitāla atlaidi 67,5 milj. eiro, kas potenciāli arī varētu pieteikties papildaizdevumam.

Plānots, ka programmas ietvaros tiks radītas vairāk nekā 1000 jaunas darba vietas ar atalgojumu virs vidējā tautsaimniecībā, nodrošināts eksports 207,27 milj. eiro gadā, kā arī veikti ieguldījumi pētniecībā un attīstībā vismaz 14 milj. eiro gadā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!