Noskaidrots vidējais vecums, kad uzņēmēji sasniedz panākumu virsotni

Noskaidrots vidējais vecums, kad uzņēmēji sasniedz panākumu virsotni

Skaidrs, ka visi uzņēmēji savus lielākos darba augļus neplūc vienā vecumā. Kāds lielākos panākumus piedzīvo, esot šķietami tikai pašā karjeras sākumā – 20 gados, citam šis brīdis pienāk krietni vien vēlāk. Tomēr ir kāds vidējais vecums, kad uzņēmēji var sevi saukt par veiksmīgiem biznesa jomā un sasnieguši savu panākumu virsotni.

Pētījumu izstrādāja divi pētnieki – MIT Sloan School of Managament universitātes profesors Pjērs Azaulajs (Pierre Azoulay) un students Daniels Kims (Daniel Kim). Viņi sadarbībā ar jau minētajām ASV institūcijām noskaidrojuši, ka vidējais uzņēmēju vecums, kuri uzsākuši savu uzņēmējdarbību un pieņēmuši darbā vismaz vienu darbinieku, ir 42 gadi.

Pētījumā piedalījās ap 2,7 miljonu uzņēmēju. Pētījuma dalībnieki tika rekrutēti no ASV – Kalifornijas, Ņujorkas, Masačūsetsas, īpaši liels respondentu skaits bija no Silikona ielejas. Dalībai pētījumā tika izvirzīti vairāki kritēriji. Piemēram,

pētījumā varēja piedalīties tikai tie uzņēmēji, kuri nodibinājuši savus uzņēmumus no 2007. līdz 2014. gadam, kā arī pieņēmuši darbā vismaz vienu darbinieku.

Ņemot vērā visu 2,7 miljonu respondentu sniegtās atbildes, tika noskaidrots gan vidējais uzņēmēja vecums, gan arī vidējais vecums, kad uzņēmējiem ir vislielākā izaugsme uzņēmējdarbībā. Dati parādīja, ka 45 gadi ir gan vidējais uzņēmēja vecums, gan arī vecums, kad uzņēmējam ir vislielākais potenciāls sasniegt panākumu virsotni.

Pētījumā noskaidroti arī vairāki interesanti fakti. Piemēram, uzņēmēji ir par 125% veiksmīgāki, ja tie iepriekš bijuši nodarbināti tajā nozarē, kurā viņi arī uzsākuši savu uzņēmējdarbību.

Vairāk par pašu pētījumu, iegūtajiem datiem un pētījuma autoru viedokli var uzzināt mājaslapā - http://mitsloan.mit.edu/newsroom/articles/the-20-year-old-entrepreneur-is-a-lie/?utm_source=mitsloanfacebookp

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!