Pērn nākotnes attīstībā Tet investējis 37,5 miljonus eiro

Pērn nākotnes attīstībā Tet investējis 37,5 miljonus eiro

Lai arī 2022. gads ģeopolitiskās situācijas dēļ visā pasaulē ieviesa izmaiņas ikvienā uzņēmējdarbības jomā, Tet grupas apgrozījums pakāpeniski turpināja pieaugt, sasniedzot 326,7 miljonus eiro, kas ir par 29% vairāk nekā 2021. gadā, liecina Tet grupas dati. Neskatoties uz izaicinājumiem vadošajā eksporta tirgū Ukrainā, par 15% audzis arī eksporta apgrozījums, sasniedzot 59,6 miljonus eiro. Rūpējoties par nākotnes pakalpojumu attīstību, 2022. gadā investīcijas sasniegušas 37,5 miljonus eiro, fokusējoties uz vienmēr ātra un stabila interneta tīkla, IT pakalpojumu un datu centru attīstību.

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks uzsver, ka pērnais gads bijis dažādu izaicinājumu pilns, tomēr, pateicoties Tet grupas darbinieku zināšanām, prasmēm un iemaņām, tas aizvadīts sekmīgi, sasniedzot kopumā labus biznesa rezultātus. Viņš turpina, ka

uzņēmumam ir izdevies ne tikai nostiprināt pozīcijas interneta, televīzijas, būvniecības, reklāmas, IT pakalpojumu un citās jomās, bet arī turpināt jaunu ideju attīstību, kas uzlabos Tet konkurētspēju nākamajos gados.

Kā būtisku notikumu 2022. gadā U. Tatarčuks min Telia Latvija iegādi, kas ļaus arī turpmāk nostiprināt vadošās pozīcijas dažādos pakalpojumos Latvijā un radīs vēl lielāku pakalpojumu eksporta potenciālu nākotnē. 

Lai saglabātu tehnoloģisko konkurētspēju, ir veikti uzlabojumi datu pārraides pamattīklā, tīkla informācijas sistēmās, WiFi6 gala iekārtās, kā arī tiek pētīti nākotnes risinājumi lielas jaudas datu pārraidei “bezvadu optikas” risinājumā un citās jomās. Ir uzsākta izpēte arī kvantu tehnoloģiju risinājumos, kas ļaus saglabāt Tet konkurētspēju ilgtermiņā.

Turpinot uzlabot uzņēmuma darbības efektivitāti, ir pabeigts būtisks digitālās transformācijas projekta posms, kas nodrošinās ne tikai modernu un ērti pieejamu vidi visiem klientiem, bet arī uzlabos darbinieku lietotās informācijas sistēmas, lai ar to palīdzību Tet uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti kopumā. 

Rūpējoties par ilgtspējīgu un energoefektīvu vidi, pērn Tet sāka saules paneļu tirdzniecību, kā arī sadarbībā ar Rīgas domi uzsāka viedās pilsētas pilotprojekta izveidi Ķīpsalā. Tajā ne tikai tiek pētītas dažādas elektroenerģijas, mobilitātes un sensoru sistēmas, bet arī uzstādītas kameras ar iebūvētu mākslīgo intelektu un testētas bezvadu datu pārraides iespējas šo tehnoloģiju darbības atbalstam. Kā liecina pirmie rezultāti viedās gaismas palīdz ietaupīt līdz pat 77% no ielu pagaismojumam patērētās elektroenerģijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!