SAP pārkvalificēs 7% darbaspēka, lai pielāgotos mākslīgā intelekta attīstībai

SAP pārkvalificēs 7% darbaspēka, lai pielāgotos mākslīgā intelekta attīstībai

Līdzīgi kā pērn arī šogad virkne tehnoloģiju gigantu īsteno darbinieku masveida atlaišanas kampaņas. Vācijas programmatūras gigants SAP nav starp tiem, ko apstiprina uzņēmuma paziņojums par 8000 darbinieku pārkvalificēšanu, lai nodrošinātu strādājošo prasmju atbilstību laikā, kad strauji attīstās mākslīgais inteleks (MI).

Savā oficiālajā paziņojumā SAP apstiprināja, ka “lielākai daļai” no 8000 ietekmētajiem darbiniekiem tiks piedāvāta “iekšējā pārkvalificēšanās”. Tiem, kuri to nevēlēsies, tiks piedāvātas  brīvprātīga atvaļinājuma programmas jeb citiem vārdiem - “brīvprātīga atlaišana”. 2023. gada beigās SAP strādāja 107 600 darbinieku, kas nozīmē, ka pārstrukturēšana skars 7% darbaspēka.

Šīs izmaiņas ir daļa no SAP 2,2 miljardu dolāru “pārveidošanas programmas”, kuras mērķis ir samazināt izmaksas un fokusēties uz MI - jauno galveno stratēģiskās izaugsmes jomu.

Uzņēmums skaidro, ka šīs izmaiņas ir nepieciešamas, lai “nodrošinātu, ka SAP prasmju kopums un resursi joprojām atbilst nākotnes biznesa vajadzībām”. 

SAP prognozē, ka pēc pārstrukturēšanas, kas plānota līdz 2025. gadam, kompānijas pamatdarbības peļņa pieaugs līdz aptuveni 10 miljardiem eiro. Uzņēmuma pārstāvji gan detalizētāk nav atklājuši, kādi jauni produkti un pakalpojumi tiks izstrādāti, balstoties uz mākslīgā intelekta tehnoloģiju. Jāuzsver, ka SAP jau līdz šim mēģinājis savos produktos integrēt MI risinājumus, kā arī ir ieguldījis apmēram 1 miljardu dolāru MI startapu dibināšanā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!