SEB banka ikdienas darbos iesaistījusi vairāk nekā 250 robotu

SEB banka ikdienas darbos iesaistījusi vairāk nekā 250 robotu

Jāteic, ka SEB banka ir viena no tām finanšu iestādēm, kas efektīvākam un ātrākam darbam arvien biežāk izvēlas tieši robotus. 2018. gadā banka pat izveidoja automatizācijas un robotikas procesu attīstības komandu un radījusi vairāk nekā 33 robotus dažādu, taču vienlaikus vienkāršu un rutīnas darbu veikšanai. Tomēr, kopumā ņemot, SEB bankas darbinieku devums diezgan atšķaidīts ar mākslīgā intelekta veikumu, nodarbinot jau vairāk nekā 250 robotu visā Baltijā. 

Pēc SEB bankas sniegtās informācijas – Latvijā šobrīd automatizēti 15 procesi. Ik dienu automatizācijas un robotikas procesu komanda cītīgi strādā pie tā, lai roboti turpinātu atvieglot SEB bankas darbinieku dzīvi. Robotu ikdiena bankā lielākoties aizrit darbos, kas saistīti ar datu reģistrēšanu, kontroli, administrēšanu, kā arī informācijas apkopošanu. Banka informē, ka Latvijā šobrīd pieci roboti darbojas līzinga jomā, veicot tādus pienākumus kā pavadzīmju sagatavošana un darījumu atlase. Tikmēr vēl septiņi darbojas darījumu nodrošināšanas jomā, piemēram, veic dažādu uzraugošo iestāžu pieprasījumu izpildi.

Vienlaikus pati svaigākā informācija liecina par to, ka

šī gada jūnijā SEB bankā roboti kopumā veikuši tieši 33508 darba vienības jeb ietaupījuši 980 stundas darbinieku laika.

SEB līzinga vadītāja Jeļena Gavrilova norāda, ka SEB bankā roboti izveidoti specifisku uzdevumu veikšanai, kas bieži vien ir vienveidīgi. Mērķis ir šādus procesus automatizēt pēc iespējas vairāk. Bankas aktīvie centieni ikdienā izmantot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas apstiprina to, ka Baltijas mērogā SEB banka ir uzņēmums, kas pavisam noteikti apzinās automatizācijas sniegtās iespējas. Visai ticams, ka banka pie šajā jomā sasniegtā neapstāsies un savu darbinieku loku arvien papildinās ar robotiem – teju vienīgajiem, kuri rutīnas darbu nekad nesmādēs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!