Tendence: Uzņēmumi ir gatavi maksāt vairāk tiem, kuriem ir mākslīgā intelekta prasmes

Tendence: Uzņēmumi ir gatavi maksāt vairāk tiem, kuriem ir mākslīgā intelekta prasmes

Mākslīgā intelekta (MI) nozares uzplaukumu daudzi salīdzina ar interneta un Google meklētāja pirmsākumiem. Tas bija laiks, kad bija jāmācās meklēt un atrast informāciju tīmeklī, un ieguvēji bija tie, kuriem bija prasmes ātri un precīzi sameklēt nepieciešamo. 30 gadus vēlāk sācies MI laikmets, tehnoloģiju gigantiem izstrādājot dažādus risinājumus, piemēram, digitālos asistentus, kas atvieglo ikdienu un darba soli. Nesenā aptaujā lielākā daļa uzņēmumu Lielbritānijā atzinuši, ka ir gatavi maksāt vairāk tiem, kuriem ir MI prasmes un prot tās izmantot darba uzdevumu veikšanā. 

Uzņēmuma Fiverr sagatavotajā Lielbritānijas nākotnes darbaspēka indeksa 2024. gada ziņojumā konstatēts, ka četri no pieciem jeb 83% Lielbritānijas uzņēmumu ir gatavi maksāt vairāk tiem darbiniekiem, kuriem ir MI prasmes.

Pētījumā noskaidrots, ka kompānijas par šādām prasmēm ir gatavas maksāt vidēji par 45% lielāku algu. 

Runājot konkrēti par vēlamajām prasmēm, noskaidrots, ka darba devēji priekšroku dod tiem kandidātiem, kuri spēj ar MI palīdzību izveidot saturu (35% aptaujāto), izmantot ChatGPT sniegtās iespējas (32%). Tāpat arvien augstāk tiek vērtēta spēja ģenerēt MI čatbotus (29%). Vienlaikus joprojām būtiska nozīme ir darba ņēmēja kvalifikācijai un zināšanām konkrētās jomas ietvaros. 

Pētījumā arī atklājusies tendence, ka darba devēji arvien biežāk vēlas nodarbināt ārštata darbiniekus un pašnodarbinātos, nevis pilna slodzes strādājošos. Par to liecina fakts, ka pilnas slodzes darbinieki šobrīd veido 55% lielu īpatsvaru no vidējā Lielbritānijas uzņēmuma darbaspēka, kas ir par 5% mazāk nekā pērn. 

Jāpiezīmē, ka Fiverr Lielbritānijas nākotnes darbaspēka indeksa pētījumā par darbaspēku kopumā piedalījās 2200 dalībnieku, kuri ietver klātienē strādājošos, vadītājus un ārštata darbiniekus.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!