Uzņēmējiem būs iespēja pieteikties ES finansējumam procesu digitalizācijai

Uzņēmējiem būs iespēja pieteikties ES finansējumam procesu digitalizācijai

Saskaņā ar Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa datiem Latvija uzņēmumu digitālo tehnoloģiju integrācijas jomā pērn ierindojās vien 23. vietā starp visām ES dalībvalstīm, un gandrīz visi rādītāji ir zemāki par ES vidējo rādītāju. Lai veicinātu uzņēmumu digitalizāciju un ražošanas procesu, produktu un pakalpojumu konkurētspēju, Latvijas uzņēmumiem jau drīzumā būs iespēja pieteikties ES fondu finansējumam vairāk nekā 40 miljonu eiro apmērā digitalizācijas pasākumu īstenošanai.

Norādīts, ka finansējumu varēs saņemt kā valsts attīstības finanšu institūcijas Altum vai Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) aizdevumu, uz kuru var pretendēt pēc īpaša digitālā brieduma testa izpildīšanas. Šajā testā jāatbild uz jautājumiem par uzņēmuma un darbinieku gatavību digitalizācijai, aktuālajām un plānotajām digitalizācijas jomām, datu pārvaldību un savienojamību, automatizāciju u.c. Pēc testa izpildīšanas uzņēmumi saņems ceļa karti ar informāciju par nepieciešamajām investīcijām un valsts atbalstu digitalizācijas veicināšanai.

Būtiski, ka ES finansējumu ar Altum vai LIAA atbalstu varēs saņemt tie uzņēmumi, kas gatavojas investēt tādās jomās kā tehnikas un iekārtu iegāde (izņemot standarta biroja tehniku un datortehniku pamata darbības nodrošināšanai), finanšu, grāmatvedības, administrācijas, dokumentu vadības, projektu vadības u.c. sistēmu savietojamība, risinājumi cilvēku resursu vadībai, darba laika uzskaitei, darba deleģēšanai un personāla iesaistei, novērtēšanai un motivācijai, darījumu vadības automatizācija, e-komercija, digitālais mārketings, noliktavu pārvaldības sistēmas, energoresursu pārvaldība, datu drošība un glabāšana, lietu internets, viedie mobilitātes risinājumi, satiksmes monitorings, ražošanas un biznesa procesu vadība un automatizācija, kvalitātes kontroles sistēmas, datu sinhronizācija un analītika, biznesa analītika, lielo datu analītika, procesu un produktu digitalizācijas un inovāciju attīstības stratēģija u.c.

Viens no investīciju projekta partneriem, kas nodrošinās pilnu atbalsta ciklu, ir IT un datu pakalpojumu grupa Squalio, kas specializējas programmatūras licencēšanas un pārvaldības pakalpojumu sniegšanā. Lai arī finansējums vēl nav praktiski pieejams un tiks izsludināts tuvāko nedēļu laikā, Squalio jau šobrīd rosina uzņēmējus neatlikt sagatavošanās darbus un jau laikus izzināt sava biznesa vajadzības, apzināt piemērotākos instrumentus un tos izvērtēt, kā arī iepazīties ar programmu nosacījumiem un sagatavoties digitālā brieduma testam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!