Uzņēmējiem noderēs! Kā atmest lieko un “restartēt” sevi?

Uzņēmējiem noderēs! Kā atmest lieko un “restartēt” sevi?

Jauns gads ierasti saistās ar jaunu sākumu vai vismaz “restartu”, tāpēc, kamēr vēl esam pārmaiņu noskaņās, biznesa tehnoloģiju platformas BiSMART vadītājs Juris Kabakovs un tās partneri “Latvijas Mobilais Telefons” prezidents Juris Binde, “Telia” komercdirektors Mārtiņš Paurs un “SAP Latvia” vadītājs Ainārs Bemberis dalās pieredzē, kā atmest lieko un sākt strādāt produktīvāk.

Katram vadītājam, kurš vēlas pārmaiņas, jāsāk ar sevi un jāatbild uz diviem jautājumiem: “kuri ir mani neproduktīvie ieradumi, kas jāaizstāj ar rezultātus nesošiem ieradumiem?” un “kā līdzsvarot darbu un ģimenes dzīvi?” Lūk, citi novērojumi no dzīves un vadītāju novēlējumi!

Vesels gars, vesels cilvēks un veiksmīgs bizness

“Par sakārtotu vidi ap sevi var runāt tikai tad, kad ir sakārtota iekšējā pasaule,” uzskata Paurs. Viņaprāt, panākumu un laimes pamats ir veselīga un gādīga attieksme pret ģimeni, līdzcilvēkiem, sabiedrību un vidi.

“Savā pieredzē esmu pārliecinājies, ja veltām biznesam visu savu uzmanību, tas ne vienmēr ir veiksmīgs. Protams, ir reizes, kad citādāk nevar, bet darot to ilgstoši mēs zaudējam saikni ar realitāti. Zūd izpratne mūsu vietu un lomu procesos, kas ir ārpus mūsu ietekmes,” atklāti dalās “Telia” komercdirektors.

Uzvarēs nevis stiprākais, bet atvērtākais pārmaiņām

“Uzņēmējiem novēlu spēju mainīties līdzi tehnoloģiju radītajām attīstības iespējām, jo mūsdienās konkurences cīņā uzvar nevis tas, kuram ir lētākās izmaksas, bet gan tas, kurš spēj visefektīvāk mainīties. Lai daudz ideju, kontaktu un domu apmaiņas, kas rada jaunas biznesa iespējas un veido Latviju par viedvalsti – attīstības līderi digitālo tehnoloģiju laikmetā, kas prot jēgpilni izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas izaugsmei un labklājībai,” uzsver Juris Binde.

Jau Darvins ir teicis, ka izdzīvo nevis stiprākais vai inteliģentākais, bet gan tas, kurš ir visatvērtākais pārmaiņām.

Binde piebilst, ka Jaunajā gadā novēl ikvienam prasmi biežāk saskatīt iespējas, lai darītu, nevis apgrūtinājumus – tad arī izdosies paveikt un sasniegt maksimāli daudz.

Pārskatām savus pieņēmumus un stereotipus

Mūsdienās jāmainās gan cilvēkiem, gan uzņēmumiem, it sevišķi, ja runājam par ilgtspējīgu darbību. “Tas nozīmē arī “iziet ārpus savas komforta zonas”, paraudzīties, kādas ir alternatīvas, jo mainās ne vien tehnoloģijas, bet arī to izmaksas.

“Ja agrāk kaut kas maksāja dārgi, nenozīmē, ka tā tas ir joprojām. Es aicinu uz tehnoloģijām paraudzīties kā uz investīciju nākotnē, kas pavisam noteikti atmaksāsies, nevis kā uz izdevumu pozīciju,” sacīja Bemberis.

Laiks ir jūsu vērtīgākais resurss - izmantojiet to gudri

Laiks ir vienīgais resurss, ko nevar atgūt vai atjaunot, tādēļ tas arī ir tik vērtīgs. Savukārt biznesa tehnoloģijas palīdz mums laiku taupīt un izmantot efektīvāk.

“Tehnoloģijas ir katra mūsdienīga uzņēmuma ilgtermiņa darbības pamats. Ieviešot un izmantojot tehnoloģijas ikdienas darbā, tās var pavērt ceļu uz eksponenciālu izaugsmi, peļņu un veiksmi,” tā Juris Kabakovs.

Objektīvi izvērtējiet to, kas jums ir un kāds ir potenciāls

Mēs esam pieraduši dzīvot rītdienā un nākotnes plānos, līdz agrāk vai vēlāk sākam justies kā vāveres ritenī.

“Neatkarīgi no tā, vai ticam, ka Jauns gads ir jauna dzīve, vai neticam, aicinu veltīt vismaz pāris dienu reālās situācijas analīzei. Proti, izvērtēt tos resursus un instrumentus, kas ir pieejami, saprast, vai tie tiek izmantoti pietiekami efektīvi. Varbūt izrādās, ka kaut kas ir jāatmet, bet kaut kas ir jāņem klāt,” aicina BiSMART vadītājs.

Sadarbība kā ilgtspējas stūrakmens

“Lielākie ieguvēji būs tie, kas mācēs sadarboties. Ilggadējs bizness balstās uz mijiedarbību partneru, piegādātāju un pat konkurentu starpā”, secina Bemberis.

Ir vērts padomāt par jaunu kontaktu dibināšanu un redzesloka paplašināšanu arī aiz Latvijas robežas, kā arī “savējo” atbalstīšanu neatkarīgi no tā, kādās attiecībās esam.

“Jāatceras, ka ilggadējie uzņēmēji rāda piemēru jaunajiem uzņēmējiem, kā veidot veiksmīgu biznesu, tai pat laikā nezaudējot saikni ar ģimeni un arī aktīvi iesaistoties sabiedriskās aktivitātēs. Atcerieties, ka mūsu spējas un iespējas būt veiksmīgiem ir daļēji arī mūsu ģimeņu, skolotāju, sabiedrības un valsts nopelns”, atgādina  Paurs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!