Uzņēmējiem vērtīgi sekot līdzi tendencēm kriptovalūtu jomā

Uzņēmējiem vērtīgi sekot līdzi tendencēm kriptovalūtu jomā

Lai arī pērn bija vērojams daudzu kriptovalūtu vērtības kritums, kopējā tendence liecina, ka interese par šādu norēķinu veidu turpina strauji palielināties. Situācijai šajā jomā būtu ieteicams sekot līdzi arī uzņēmumiem, kuriem agrāk vai vēlāk būtu jāsāk piedāvāt norēķinus ar kriptovalūtām. Pasaulē tas nav nekas jauns, un atsevišķas lielās kompānijas ko tādu jau piedāvā. Par to, ka arī Baltijas un Latvijas uzņēmumiem jāsāk pievērst uzmanība šai tendencei, liecina aptauja, kuras rezultāti ļauj secināt, ka pēdējos divos gados strauji palielinājies kriptovalūtu lietotāju skaits Baltijā. 

Kriptovalūtu interesentu aptauja Latvijā un Igaunijā parāda, ka kriptovalūtu nozare ir jauns, bet strauji augošs sektors un lielākā daļa respondentu ar to ir saskārusies salīdzinoši nesen. Interese par blokķēdes tehnoloģijām un kriptovalūtām Latvijā un Igaunijā pēdējos pāris gados ir piedzīvojusi strauju kāpumu. Tā rezultātā arī strauji palielinājies kriptovalūtu lietotāju skaits.

Gan Latvijas, gan Igaunijas iedzīvotāji blokķēdes tehnoloģijas un kriptovalūtas pārsvarā sākuši izmantot pēdējo divu gadu laikā.

38% respondentu Latvijā un 34% respondentu Igaunijā ar kriptovalūtām sākuši nodarboties pēdējā gada laikā. Savukārt 45% Latvijā un 47% Igaunijā par kriptovalūtām interesējas jau vienu līdz divus gadus. Tikai 10% Latvijā un 6% Igaunijā par kriptovalūtām interesējas ilgāk nekā piecus gadus.  

Aptauja parāda, ka gan Latvijas, gan Igaunijas kriptovalūtu lietotāji līdzās centralizētajām finanšu platformām aktīvi izmanto arī pilnībā neatkarīgus un decentralizētus finanšu risinājumus. Jautājumā par populārākajām decentralizēto finanšu (DeFi) platformām Latvijas un Igaunijas respondentu atbildes nedaudz atšķīrās. Latvijā vispopulārākie ir viedās blokķēdes Ethereum pakalpojumi, ko izmanto 46%. Otrā populārākā ir BNB Chain (38%), bet trešajā vietā ierindojas Polygon (8%). Savukārt Igaunijā vispopulārākā ir BNB Chain (40%), kam seko Ethereum (37%) un Polygon (12%).  

Jāpiezīmē, ka Latvijas un Igaunijas kriptovalūtu lietotāju aptauju 2022. gada beigās veica kriptovalūtu birža Binance, kopumā aptaujājot 285 respondentus - 159 no Igaunijas un 126 no Latvijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!