Uzņēmumi arvien aktīvāk izmanto mākoņpakalpojumus

Uzņēmumi arvien aktīvāk izmanto mākoņpakalpojumus

Latvijas uzņēmumi arvien aktīvāk izmanto mākoņpakalpojumus, un to savos finanšu datos novērojis arī BiSMART partneris Tet. Strauji pieaugot eksporta apjomam, Tet Datu centru biznesa daļa šī gada pirmajos septiņos mēnešos, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, ir pieaugusi par 44%. Straujāk palielinājusies pakalpojuma daļa tieši eksporta tirgū – par 57%, savukārt Latvijas biznesa daļa – par 20%. Ieņēmumi auguši arī Tet Cloud platformas biznesā, attiecīgi salīdzinot ar pirmo pusgadu pērn, šogad tie par 27% augstāki.

Tet Datu centru Biznesa attīstības direktors Māris Sperga skaidro, ka šobrīd var redzēt, ka Datu centru biznesa apgrozījums gada pirmajos septiņos mēnešos pieaudzis par 44%. Tas liecina par to, ka nozare ir atguvusies no kara izraisītajām problēmām, kā arī pieaudzis Tet jauno klientu skaits, kas izvēlas Datu centra piedāvātos pakalpojumus. Eksporta rezultāti ir strauji auguši, jo 2022. gadā, sākoties Krievijas izraisītajam karam Ukrainā, liela daļa Ukrainas klientu saņēma pakalpojumu ar ievērojamām atlaidēm, kas savukārt pērn samazināja uzņēmuma ieņēmumus šajā jomā.

Pēdējā pusgada laikā būtiski audzis arī Tet Cloud platformas bizness, kura ieņēmumi, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, ir auguši par 27%. Tas noticis, pateicoties vairākiem jaunievedumiem, kas platformu padara arvien vērtīgāku, drošāku un ērtāku tās lietotājiem. Viens no tiem ir ģeogrāfiskās rezervēšanas iespēja.

Izmantojot Tet Cloud platformu, šobrīd klienti gan datu kopijas, gan rezerves infrastruktūras resursus glabā arī datu centrā Kopenhāgenā.

Ar mērķi sniegt arvien labāku lietotāja pieredzi klientiem, aktīvi notiek arī darbs pie tā, lai Tet Cloud lietotājiem savu IT infrastruktūru pārvaldīt būtu pēc iespējas ērtāk. Konkrētāk, visu, kas ir būtisks tās uzturēšanai, varētu pārvaldīt no viena portāla. Piemēram, pēdējā gada laikā platformas tehniskais risinājums ir nomainīts pret tādu, kas ļauj izmantot plašu un labi dokumentētu API bibliotēku, lai automatizētu darbības platformā. Tet Cloud portālā ir integrēts risinājums, ar kuru lietotāji var veikt virtuālo serveru rezerves kopijas, savukārt Tet Cloud marketplace ļauj ērti un ātri uzstādīt aplikācijas, bez manuālām darbībām uz serveriem. Tāpat svarīgs jauninājums ir padziļinātas statistikas risinājums, kas pieejams serveriem portālā un ļauj detalizēti izvērtēt to darbību, lai, piemēram, palīdzētu ar problēmu novēršanu. Paplašinot platformas funkcionalitāti, tā kļūst arvien ērtāka lietotājiem, kuriem vairs nav jāmeklē risinājumi no vairākiem pakalpojumiem, bet viss pilnvērtīgi tiek nodrošināts vienā platformā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!