Uzņēmumi Latvijā diezgan atturīgi pret darbinieku digitālo prasmju paaugstināšanu

Uzņēmumi Latvijā diezgan atturīgi pret darbinieku digitālo prasmju paaugstināšanu

Pēdējos gados redzama izteikta uzņēmumu vēlme pēc digitalizācijas un digitālās transformācijas. Tas novērojams gan pasaulē, gan Latvijā, ko īpaši ietekmēja arī pandēmija. Digitalizācijas ceļš uzņēmumiem sniedz virkni priekšrocību, piemēram, veicina efektivitāti, produktivitāti, konkurētspēju. Kamēr uzņēmumi sevi aktīvi nodrošina ar tehnoloģijām un digitālajiem risinājumiem, darbinieku digitālo prasmju pilnveide norit visai gausi. 

To, ka digitālo prasmju ziņā gan vadītājiem, gan darbiniekiem ir vēl gana liels izaugsmes potenciāls, apstiprina kā Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss, kur Latvija ieņem 17. vietu, tā arī biznesa vadības sistēmas Jumis izstrādātāju Jumis Pro ikgadējais pētījums “Vadītāja digitālais portrets”. 

Jumis Pro pētījuma “Vadītāja digitālais portrets 2023” rezultāti liecina, ka uzņēmumi ir atturīgi pret savu darbinieku digitālo prasmju uzlabošanu, arī dalība tiešsaistes kursos par digitālajām prasmēm nav tik augsta. Aplūkojot aktivitāti konkrēti Jumis piedāvāto kursu izmantošanā, secināts, ka pieprasītākās šobrīd ir biroja programmu, dokumentu vadības, lietvedības sistēmu lietošanas un dokumentu koplietošanas sistēmu apmācības, kurās piedalījušies ap 13% pētījuma dalībnieku. Krietni mazāka interese bijusi, piemēram, par datu drošību, kur savas zināšanas un prasmes pilnveidojuši 7% respondentu. 

Mazliet aktīvāk savas digitālās prasmes pilnveidojuši vidējā un augstākā līmeņa vadītāji.

Pētījumā noskaidrots, ka pēdējos divos gados pieprasītākie kursi bijuši par dokumentu vadību un lietvedību, kuros piedalījušies ap 15% respondentu. Savukārt 13% apguvuši biroja programmas un 10% apmeklējuši kursus par datu drošību. 

Jāpiezīmē, ka “Vadītāja digitālais portrets 2023” pētījums veikts laika posmā no oktobra līdz novembrim un tajā piedalījās 644 Latvijas uzņēmumu darbinieki un 359 vidējā un augstākā līmeņa vadītāji. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!