Uzņēmumi visā pasaulē aktīvi gatavojas automatizācijas un mākslīgā intelekta laikmetam

Uzņēmumi visā pasaulē aktīvi gatavojas automatizācijas un mākslīgā intelekta laikmetam

Pēdējo divu mēnešu laikā biznesa vidē izteikti biežāk tiek runāts par mākslīgā intelekta (AI) tehnoloģiju un tās sniegtajām iespējām lietotājiem. Februāra sākumā AI balstītus čatbotus prezentēja uzreiz divi tehnoloģiju giganti - Google un Microsoft. Šobrīd jau tiem pievienojusies virkne citu dažāda līmeņa un nozaru uzņēmumu, būtiski pastiprinot uzskatu, ka AI un automatizācija ir ikviena uzņēmuma nākotne. Saistībā ar šo konsultāciju firma EY izpētījusi, ka lielākā daļa uzņēmumu pasaulē jau iegulda gan robotizācijas un automatizācijas, gan mākslīgā intelekta un robotikas risinājumos. 

EY jaunākais pētījums par tehnoloģiju ieviešanu biznesā "EY Reimagining Industry Futures Study 2023" ļāvis secināt, ka 65% uzņēmumu visā pasaulē jau šobrīd iegulda finansējumu dažādos robotikas un automatizācijas risinājumos. Tikmēr teju tikpat jeb 64% savus resursus novirza mākslīgā intelekta un datu analītikas rīkos. Būtiski, ka vēl attiecīgi 14% un 16% aptaujāto uzņēmumu šajos risinājumos plāno ieguldīt nākamgad.

Līdz ar to var secināt, ka ap 80% uzņēmumu pasaulē ir pārliecināti, ka automatizācija, robotizācija, datu analītika un AI ir biznesa nākotne un atslēga uz efektivitāti, izmaksu samazinājumu un konkurētspēju. 

Runājot par citiem risinājumiem, pētījumā arī noskaidrota uzņēmēju attieksme pret lietu internetu (IoT). Secināts, ka šobrīd 38% uzņēmumu iegulda IoT risinājumos un vēl ievērojams skaits jeb 24% plāno to darīt nākamgad, pierādot, ka arī šis virziens biznesā kļūst arvien aktuālāks. Tāpat 21% aptaujāto uzņēmumu jau tagad investē 5G risinājumos, 18% - virtuālās realitātes jomā un 18% - blokķēdes rīkos. 

EY partneris Baltijas valstīs Nauris Kļava skaidro, ka šobrīd uzņēmējdarbības vidē var novērot sava veida automatizācijas un AI "bruņošanās sacensības". Tas nozīmē, ka uzņēmējiem Latvijā jāņem vērā, ka AI, automatizācijas risinājumi, lietu internets, 5G un citas arvien aktuālākās tehnoloģijas dramatiski izmaina uzņēmumu konkurētspēju, radot jaunu produktu un pakalpojumu piedāvājumu un samazinot esošo produktu portfeļu izmaksas. Attiecīgi, ja uzņēmums šīs tehnoloģijas neizmanto, tad tas, visticamāk, jau tuvāko gadu laikā zaudēs tirgus pozīcijas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!