Uzņēmumu tēriņi mākoņrisinājumiem drīzā nākotnē varētu sasniegt 700 miljardus dolāru

Uzņēmumu tēriņi mākoņrisinājumiem drīzā nākotnē varētu sasniegt 700 miljardus dolāru

Pandēmija radikāli mainījusi daudzus segmentus, tirgu un pašus uzņēmumus. Būtībā tā noteica nepieciešamību pēc digitālām izmaiņām, kas ietver ne tikai inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu, bet arī pilnīgu uzņēmējdarbības procesu un operāciju pārveidi. Šajā laikā būtiski ir ne tikai sekot līdzi šīm izmaiņām, bet arī pēc iespējas ātrāk pielāgot savu uzņēmējdarbību, mārketingu un piegādes ķēžu pārvaldības stratēģijas un apmierināt klientu gaidas pēc ātra un kvalitatīva servisa. Tā ir šī brīža konkurētspējas ķīla un veiksmes atslēga. Šajā ziņā būtiska loma ir mākoņpakalpojumu izmantošanai. Uzņēmums SAP piedāvā inovatīvus un vajadzībām pielāgojamus risinājumus, ko izmanto arī globālie uzņēmumi un tehnoloģiju milži. 

Pētījumu kompānija Gartner gada sākumā paredzēja ievērojamu izaugsmi mākoņpakalpojumu tēriņos - no 270 miljardiem ASV dolāru 2020. gadā līdz 332,3 miljardiem 2021. gadā.

Paredzams, ka šie skaitļi augs un līdz 2025. gadam sasniegs pat 692 miljardus dolāru.

Taču, kāda ir uzņēmēju motivācija tērēt naudu mākoņpakalpojumos, īpaši pandēmijas laikā? SAP apkopojis vairāku uzņēmumu pieredzi, kuri biznesā ieviesuši mākoņrīkus un nu bauda to sniegtos augļus. 

Globālo uzņēmumu ieguvumi, izmantojot SAP risinājumus

ASV mazumtirgotājs Walmart mākoņrisinājumus izmanto, lai patstāvīgi uzlabotu klientu digitālo pieredzi un nodrošinātu augstas kvalitātes servisu arī liela pieprasījuma periodā, piemēram, Black Friday laikā. Mākoņpakalpojumi Walmart sniedz: 

 • Precīzas klientu pieprasījuma prognozes;
 • Piegādes ķēžu optimizāciju;
 • Ietaupa darbinieku laiku, dodot iespēju koncentrēties uz klientu servisu.

Prasme nekavējoties pielāgoties dinamiskām izmaiņām un ātri reaģēt uz dažādiem klientu pieprasījumiem šobrīd ir noteicošā, lai uzņēmums varētu saglabāt līderpozīcijas tirgū.

Tas ir izšķiroši svarīgi arī globālajam pārtikas un dzērienu sastāvdaļu piegādātājam Tate & Lyle. Mākoņpakalpojumi uzņēmumam devuši tādas iespējas kā:

 • Standartizēti uzņēmējdarbības procesi; 
 • Uzlabota savstarpējo klientu pieredze; 
 • Nepieciešamais darbību ātrums pēc kompānijas sadalīšanās divos uzņēmumos.

Izklaides nozare nekad iepriekš nav pieredzējusi tik izaicinošu periodu. Cirque du Soleil Entertainment Group nav izņēmums. Slavenā izklaides organizācija paļaujas uz inovatīvām tehnoloģijām, lai saglabāt līderpozīcijas nozarē, tāpēc pāries uz SAP S/4HANA mākoni, lai: 

 • Atvieglotu iepirkumu operācijas;
 • Vienkāršotu sadarbību ar piegādātājiem;
 • Uzlabotu koordinēšanas procesus;
 • Efektīvāk veiktu izdevumu pārvaldību.

Lai samazinātu oglekļa pēdas nospiedumu, organizācijas nolemj pāriet uz mākoņrīkiem, kas dod iespēju izmantot mazāk serveru un tādā veidā ietaupīt elektroenerģiju. Kanādas pamatmetālu ražotājs Capstone Mining izmanto SAP S/4HANA Cloud un uzskata to par uzticamu veidu, kā sasniegt ilgtspējību. Papildus uzņēmums saņem:

 • Lielāku drošību;
 • Uzlabotu IT infrastruktūru; 
 • Zemākas izmaksas. 

Ej līdzi laikam ar RISE with SAP mākoņrīku komplektu

Viena lieta, kas vieno šos uzņēmumus - lēmums pārveidot savu uzņēmējdarbību un pāriet uz mākoņrisinājumiem, izmantojot RISE with SAP

— SAP mākoņrīku komplektu, kas tika palaists 2021. gada sākumā. Tajā ietilpst nepieciešamie rīki un pakalpojumi veiksmīgai uzņēmējdarbības transformācijai. RISE with SAP dod iespēju uzņēmumam vien pusotras stundas laikā ieviest SAP S/4HANA Cloud risinājumu Microsoft Azure vai jebkādā citā mākoņpakalpojumu sniedzēju platformā. Iegādājoties RISE with SAP mākoņrīku komplektu, saņemsi arī:

 • SAP Business Network Starter Pack komplektu, kas ļauj izmēģināt risinājumus, kuri veicina iepirkumus, starpuzņēmumu loģistiku un sadarbības aktīvu pārvaldību.
 • Ariba Network, Asset Intelligence Network un Logistics Business Network rīkus, kuri sniegs efektīvu pircēja-piegādātāja sadarbību; drošu, mākonī bāzētu datu apmaiņu starp aprīkojuma ražotājiem, operatoriem un apkopes pakalpojumu sniedzējiem, ļaus efektīvāk pārvaldīt kravas. 
 • Business Technology Platform, kas palīdzēs būtisko integrāciju veidošanā un uzņēmējdarbības procesu automatizēšanā, kas ir būtiska sastāvdaļa, lai sasniegtu maksimālo uzņēmuma vērtību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!