5G mobilā tīkla iespējas līdz 2025. gadam varētu saņemt jau puse pasaules iedzīvotāju

5G mobilā tīkla iespējas līdz 2025. gadam varētu saņemt jau puse pasaules iedzīvotāju

Lai arī 5G ieviešana Latvijā pagaidām nenotiek ar lielu troksni un rosību, kopumā pasaulē šī tehnoloģija tiek strauji izvērsta, un jaunākās prognozes liecina par to, ka tīkla pārklājums turpinās ievērojami pieaugt. Paredzams, ka tuvāko piecu gadu laikā 5G tehnoloģijas iespējas varētu būt pieejamas jau vairāk nekā pusei pasaules iedzīvotāju.  

Nīderlandes finanšu pakalpojumu sniedzēja Bankr rīcībā esošie dati liecina par to, ka jau nākošgad 5G tehnoloģijas iespējas varētu baudīt 1.95 miljardi jeb 25% pasaules iedzīvotāju.

Tikmēr līdz 2025. gadam 5G mobilā tīkla pārklājums globālā mērogā pieaugs par 253,8%, sasniedzot aptuveni 4,1 miljardu cilvēku.

Aplēses liecina, ka šis skaitlis būs aptuveni 53% no pasaules iedzīvotājiem. 

5G tehnoloģijas izaugsmi veicina vairāki aspekti, taču galvenokārt tas ir pieaugošais interneta trafiks, kas saistīts ar lietu interneta (Internet of Things - IoT) izvēršanu. IoT nepieciešams elastīgs tīkls, un 5G tehnoloģija šo prasību var apmierināt. 5G tīkla maksimālais lejupielādes ātrums ir aptuveni 20 gigabiti sekundē, un tas var apstrādāt plašu IoT risinājumu klāstu veselības aprūpes, enerģētikas, izglītības un transporta nozarēs. Tāpat mērķtiecīgi pieaug arī pieprasījums pēc ātrgaitas mobilās platjoslas, ko 5G var nodrošināt. Kopumā 5G sniegtais ātrums, sasniedzamība, latentums var palīdzēt attīstīt virkni tehnoloģiju un tādējādi pozitīvi ietekmēt dažādu jomu attīstību. 

Pagaidām 5G izvēršanā aktīvi piedalās daži pasaules reģioni - Āzija, ASV, kā arī Eiropa, lai arī tieši Eiropas valstis kvalitatīvā 4G mobilā tīkla dēļ kavējas pāriet uz nākamās paaudzes tīklu. Citi reģioni joprojām būvē infrastruktūru, lai pielāgotos tehnoloģijai. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!