“Bite” tuvojas lēcienam 5G ērā

“Bite” tuvojas lēcienam 5G ērā

Kamēr Monako šīs nedēļas sākumā nāca klajā ar paziņojumu par pievienošanos 5G valstu pulciņam, kļūstot par pirmo valsti Eiropā ar 5G mobilā tīkla pārklājumu, pārējām valstīm, tostarp arī Latvijai, zināms ceļa gabals līdz mērķim vēl ejams. Lai nodrošinātu veiksmīgu pāreju uz jaunās paaudzes mobilo tīklu, “Bite” aktīvi attīsta tīkla infrastruktūru, līdz gada beigām plānojot 40% bāzes staciju aprīkot ar 4G+ tehnoloģiju.

Pēc mobilo sakaru operatora “Bite” sniegtās informācijas – šobrīd kopumā uzņēmums izveidojis tīkla infrastruktūru ar 331 bāzes staciju, kas atbalsta 4G+ tehnoloģiju. Galvenie parametri, kas atšķir 4G + mobilā tīkla iespējas no 4G piedāvātajām, ir lielāka tīkla jauda un kapacitāte, vienlaikus nodrošinot arī iespēju apkalpot lielāku datu plūsmu.

Kopumā 4G+ mobilais tīkls tā lietotājam sniedz par 30% lielāku mobilo sakaru tīkla ātrumu nekā 4G tehnoloģija, sasniedzot pat 225Mb/s.

Bites tīkla inženieris Aleksandrs Belajevs norādīja, ka pašreiz mobilā tīkla infrastruktūras attīstīšana ir uzņēmuma prioritāte, gadā tam atvēlot 10% no Bites kopējā apgrozījuma. Šogad tīkla infrastruktūru plānots pilnveidot tādā līmenī, ka klientiem tiek nodrošināta par 53% lielāka tīkla jauda. A. Belajevs arī piebilda, ka, ieviešot 5G tehnoloģiju, 4G un 4G+ mobilie tīkli tik drīz vien neizzudīs. Tas galvenokārt saistāms ar to, ka klientiem vēl tik drīz nebūs iespējas iegādāties tādas ierīces, kas atbalsta 5G tehnoloģiju.

Jāpiebilst, ka 2019. gada pirmajā pusgadā Bite uzstādījusi 54 bāzes stacijas, kas atbalsta 4G+ tehnoloģiju. Šo skaitu līdz gadam beigām plānots palielināt par 33, sperot vēl vienu soli tuvāk gatavībai nodrošināt 5G mobilā tīkla pārklājumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!