Daļā Latvijas vērojams straujš mobilā interneta patēriņa pieaugums

Daļā Latvijas vērojams straujš mobilā interneta patēriņa pieaugums

To, kāpēc internetu sākam patērēt aizvien vairāk, skaidro Tele2 komercdirektors Raivo Rosts. Viņš norāda, ka būtiskākie iemesli mobilā interneta patēriņa pieaugumam esot Latvijas attīstība digitālā virzienā – attīstoties modernām un viedām tehnoloģijām, infrastruktūrai un pakalpojumiem. Tāpat liela nozīme esot tam, ka Latvijas sabiedrība kopumā kļūst digitālāka un aizvien biežāk izvēlas saņemt interneta sniegtās priekšrocības.

Tomēr, kāds tad īsti ir bijis progress mobilā interneta patēriņa ziņā, salīdzinot ar gadu iepriekš?

Tele2 apkopotie dati pierāda, ka absolūts līdera gods pieder piejūras novadam Saulkrastiem, kur novērojams +180% liels mobilā interneta patēriņa pieaugums.

Starp pārējiem Latvijas novadiem izceļas vēl divi Vidzemes novadi - Krimulda ar +158% pieaugumu un Kocēni ar +153% pieaugumu.

Skaidrojot, kāpēc tieši Saulkrastu novads izceļas interneta patēriņa pieauguma ziņā, R. Rosts kā būtiskāko iemeslu norāda silto vasaru. Jaukais laiks cilvēkus tā vien vilināja doties uz Saulkrastiem un pavadīt brīvdienas pludmalē, un mobilā interneta priekšrocības izmantot tieši tur. Savukārt Vidzemē kopumā novēroto straujo mobilā interneta patēriņa pieaugumu R. Rosts pamato ar Vidzemes, konkrētāk, tieši Siguldas un Valmieras puses ekonomikas attīstības tendencēm.

Latvijā kopumā mobilā interneta patēriņa pieaugums vērojams nedaudz pieticīgākos skaitļos, sasniedzot +70% atzīmi. Tikmēr Rīgā mobilo internetu lieto uz pusi vairāk nekā pērn, un tur patēriņa pieaugums sasniedzis 53%.

Novērojumu, ka mobilais internets Latvijā kopumā tiek patērēts vairāk, apstiprina arī fakts par stabilu SMS ziņu skaita samazināšanos, kas mērāms aptuveni -14% gadā. SMS ziņas mūsdienās veiksmīgi aizstāj dažādi saziņas rīki mobilo aplikāciju veidolā, kuriem nepieciešams interneta pieslēgums -  Whatsapp, Facebook Messenger un citi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!