Dienvidkoreja gatavojas kļūt par pirmo valsti, kur būs pieejams 6G pārklājums

Dienvidkoreja gatavojas kļūt par pirmo valsti, kur būs pieejams 6G pārklājums

Nav pagājis nemaz tik ilgs laiks, kopš 2019. gadā Eiropu un arī Latviju sāka sasniegt jaunās paaudzes 5G mobilais tīkls. Vienlaikus vēl 2023. gadā situācija ir tālu no tā, lai 5G sniegtās iespējas būtu pieejamas visur un visiem. Taču, ņemot vērā, ka tehnoloģijas mūsdienās attīstās ātrāk nekā jebkad agrāk, jau pirmās valstis paziņojušas par centieniem 6G tehnoloģijas izstrādē un palaišanā. Viena no tām ir Dienvidkoreja, kas paziņojusi, ka vēlas kļūt par pirmo valsti, kur 2028. gadā tiks palaists 6G mobilais tīkls. 

Ar šo paziņojumu nedēļas sākumā nāca klajā Dienvidkorejas Zinātnes un Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) ministrija. Norādīts, ka valsts palaidīs 6G mobilo tīklu, “izmantojot pasaules līmeņa tehnoloģijas, kā arī advancētā programmatūrā bāzētus nākamās paaudzes mobilo sakaru tīklus”. Lai šo ieceri varētu īstenot, Dienvidkoreja arī plāno stimulēt vietējos uzņēmumus ražot vajadzīgos materiālus, detaļas un aprīkojumu 6G tīkla palaišanai. Pašreiz valsts aktīvi pēta 6G, lai šo projektu varētu pēc iespējas veiksmīgi īstenot. Paredzams, ka 6G tehnoloģijas izstrāde un palaišana Dienvidkorejai kopumā izmaksās vairāk nekā 482 miljonus ASV dolāru. 

Vienlaikus 6G palaišanā ļoti nopietns konkurents Dienvidkorejai ir Ķīna, kas jau 2020. gadā veica aktīvu tehnoloģijas izpēti un kosmosā palaida pirmo 6G satelītu. Mērķis tam bija pārbaudīt jaunas radiofrekvenču spektra joslas, kas tiks izmantotas nākotnes tīklu darbināšanai. To, ka abas valstis nopietni konkurē šajā jomā, pierāda arī piederošo 5G patentu apjoms, kas Dienvidkorejai sasniedz 25,9% un Ķīnai 26,8% no kopskaita. 

Abas valstis prognozē, ka jaunās paaudzes 6G mobilais tīkls varētu tikt palaists ne ātrāk kā 2028. gadā. Taču plašāk pieejams tas varētu kļūt ap 2030. gadu. 

Jāpiebilst, ka 6G tīkls sniegs vairākas priekšrocības, piemēram, būtiskus uzlabojumus ātruma, jaudas un latentuma ziņā. Tāpat tehnoloģija nodrošinātu plašākas piekļuves iespējas papildinātajai realitātei, ļautu veidot cilvēka lieluma hologrammas, digitālos dvīņus un citus tehnoloģiju pasaules brīnumus. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!