Eiropā pirmajā aizsardzības inovāciju izmēģinājumu poligonā Ādažos darbu sāk Nokia un Ericsson privātie 5G tīkli

Eiropā pirmajā aizsardzības inovāciju izmēģinājumu poligonā Ādažos darbu sāk Nokia un Ericsson privātie 5G tīkli

Ādažu poligonā, kur šobrīd atrodas pirmā 5G aizsardzības tehnoloģiju testa vide Eiropā, nupat darbu sākuši divi jauni 5G tīkli, ko izveidojis mobilo sakaru operators, tehnoloģiju inovāciju uzņēmums un BiSMART partneris LMT sadarbībā ar vadošajiem tehnoloģiju piegādātājiem Nokia un Ericsson. Ieviešot šos jaunos privātos tīklus, 5G testa vide Ādažos tiks nostiprināta kā vadošā 5G testēšanas vieta aizsardzības jomā Eiropā. Privātais tīkls nodrošina vēl labāku ātrumu, zemāku aizturi un lielāku drošību nekā parastais 5G tīkls.

Divu jaunu privāto 5G tīklu ieviešana ir nākamais solis LMT izveidotās testa vides attīstībā. Tā ļaus aizsardzības tehnoloģiju izstrādātājiem pārbaudīt un salīdzināt jauno inovāciju darbību dažādos 5G tīklos, pārliecināties par to savietojamību un paātrināt to nonākšanu ražošanā.

Patlaban Ādažos testiem pieejams gan LMT 5G tīkls, gan privātie 5G tīkli 3.5GHz un 26 GHz diapazonā.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka 5G tīkli sola plašu tehnoloģisko datu piegādes iespēju klāstu, kas var būtiski ietekmēt daudzas nozares, tostarp civilo un aizsardzības nozari. Lai to īstenotu, ir jāizveido cieša sadarbība starp 5G tīkla infrastruktūras nodrošinātājiem, mobilo sakaru operatoriem, iekārtu ražotājiem un gala klientiem. J. Binde uzsver, ka LMT ir patiesi priecīgs, ka uzņēmuma pētniecības un inovāciju izstrādes aktivitātēs piedalās pasaules vadošie 5G tīkla infrastruktūras nodrošinātāji – Nokia un Ericsson.

Jāpiezīmē, ka LMT sadarbībā ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Aizsardzības ministriju 2020. gada novembrī Ādažu poligonā atvēra 5G tīklā balstītu tehnoloģiju testa vidi. Pateicoties 5G pārklājumam un nodrošinātajai datu pārraides kvalitātei, tā ir kļuvusi par iecienītu aizsardzības inovāciju izmēģinājumu platformu NATO sabiedrotajiem. Testa vides mērķis ir kopīgi izstrādāt, pārbaudīt un demonstrēt 5G pielietojumu aizsardzības jomā. Līdz šim Ādažos izvietotajā testa vidē ir īstenoti vairāki nozīmīgi Eiropas pētniecības un attīstības projekti, tostarp iMUGS, Sparta, 5G COMPAD, FAMOUS2, Comp4Drones, 5G Routes un citi.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!