Ericsson prognozē, ka šī gada beigās 5G būs pieejams jau vienam miljardam cilvēku

Ericsson prognozē, ka šī gada beigās 5G būs pieejams jau vienam miljardam cilvēku

Zviedrijas elektronikas kompānija Ericsson nākusi klajā ar jaunākajām prognozēm par globālu 5G mobilā tīkla pieejamību. Uzņēmums uzskata, ka līdz šī gada beigām aptuveni vienam miljardam pasaules iedzīvotāju jau būs piekļuve jaunākās paaudzes mobilajam tīklam. Tikmēr 220 miljoniem lietotāju 2020. gada beigās piederēs ierīces ar 5G tehnoloģijas atbalstu. 

Ericsson uzsver, ka 5G sniegtās priekšrocības varēs novērtēt ne tikvien kā lietotāji. 5G tehnoloģija ar IoT (Internet of Things) pārveidos un jūtami uzlabos, piemēram, biznesa procesus, sabiedriskos pakalpojumus, izklaides industriju un citas jomas.

Sākotnēji bija bažas, ka Covid-19 dēļ aizkavēsies 5G izvēršana un mazināsies pieprasījums pēc ierīcēm ar piekļuvi 5G tīklam. Vairākos pētījumos noskaidrots, ka kopumā patērētāji pašreiz par šādām ierīcēm nav gatavi maksāt tik daudz kā pirms pandēmijas sākšanās.

Tajā pašā laikā prognozes rāda, ka šī gada izskaņā mobilo ierīču ar 5G tehnoloģijas atbalstu pārdošanas apjomi varētu nedaudz uzlaboties. 

Tikmēr runājot par pašu 5G attīstību, Ericsson uzskata, ka tā norit ātrāk par iepriekšējiem mobilajiem tīkliem. Šajā gadījumā īpaši jāuzsver Ķīnas progress, kas ir līdervalsts 5G tehnoloģijas lietošanā. Tiek prognozēts, ka līdz 2020. gada beigām 80% no pasaules 5G abonentiem būs ķīnieši. Kopumā pie 5G pieslēguma līdz tam laikam būs tikuši 11% no visiem valsts iedzīvotājiem, kuri lieto mobilās ierīces. Skaidrots, ka šādam Ķīnas progresam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, konkurence starp mobilo sakaru operatoriem. Otrkārt, ierīču ar 5G atbalstu pieejamība. Treškārt, spēcīgs valdības atbalsts. Vienlaikus Eiropā līdz 2020. gada beigām tikai 1% no visiem iedzīvotājiem varētu būt 5G abonenti. Šāda tendence daļēji tiek izskaidrota ar to, ka pietiekoši kvalitatīvi esot vēl tie paši 4G mobilie tīkli. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!