Forumā prezentēs 5G tīkla spējas un iespējas

Forumā prezentēs 5G tīkla spējas un iespējas

Pēc “5G Techritory” mājaslapā sniegtās informācijas – foruma mērķis ir izveidot vienotu sadarbības platformu Baltijas reģiona kopienai, biznesa segmentam un patērētājiem, tādējādi, sekmējot 5G tehnoloģiju attīstību, pielietojumu un ekonomisko izaugsmi. Ņemot vērā jau līdz šim gūtos panākumus mobilo telekomunikāciju jomā un tīkla attīstībā, ar foruma palīdzību cer nostiprināt Latvijas kā līdervalsts pozīcijas 5G ieviešanā.

Tāpat “5G Techritory” būs tā vieta, kur tiks izveidots un demonstrēts pirmais 5G testa tīkls Latvijā.

Foruma pirmajā dienā nozares eksperti paneļdiskusijas veidā apspriedīs to, cik gatava Eiropa ir 5G tīklam un cik tālu tā ir tikusi globālajās sacensībās par tīkla ieviešanu, salīdzinot ar ASV un Āziju. Tāpat tiks diskutēts par galvenajām atšķirībām starp 4G un 5G tīkliem pakalpojumu nodrošināšanā un infrastruktūras ziņā. Neatstāts nepaliks arī jautājums par 5G tīkla ieviešanai un tā infrastruktūras nodrošināšanai nepieciešamajiem resursiem un izmaksām. Otrā foruma diena solās būt tikpat bagāta ar jauniem iespaidiem un zināšanām par jauno 5G pasauli. Šajā dienā fokuss tiks likts vairāk uz atsevišķām nozarēm. Piemēram, viedā pilsēta, viedā mobilitāte un viedā veselības aprūpe un kā šīs nozares jau tuvāko gadu laikā ietekmēs jaunā tīkla esamība un attīstība.  

Runājot par Latvijas iespējām būt līderei 5G tīkla ieviešanā, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos Gunārs Danbergs norāda, ka ar 2G un 3G tīklu Latvija izcēlusies kā runātīgākā valsts Eiropā. 4G tīkls Latvijai atnesa godpilno otro vietu pēc mobilā interneta patēriņa. Ņemot to visu vērā, G. Danbergs norāda, ka tā ir laba augsne, lai Latvija kļūtu par vienu no pirmajām valstīm pasaulē, kas novērtē 5G tīkla spējas un sniegtās iespējas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!