Īlona Maska kompānija SpaceX ar projektu Starlink ienāk Baltijā

Īlona Maska kompānija SpaceX ar projektu Starlink ienāk Baltijā

Miljardiera un kosmosa entuziasta Īlona Maska radītā kompānija SpaceX pazīstama ne tikai ar mērķiem iekarot Marsu un padarīt to apdzīvojamu. Uzņēmums aizvien plašāk izvērš savu projektu Starlink, kas piedāvā ātrgaitas interneta iespējas lauku apvidos un vietās, kur tīkla infrastruktūra nespēj nodrošināt kvalitatīvu un ātru datu pārraidi. Tapis zināms, ka SpaceX ar šo projektu vēlas ienākt arī Baltijā - par to liecina fakts, ka Lietuvā reģistrēts jauns uzņēmums Starlink Lithuania.

Šos jaunumus medijiem apstiprinājis Lietuvas satiksmes ministrs Marius Skuodis, kurš atklāj, ka sarīkojis tikšanos ar SpaceX, lai paātrinātu ātrgaitas interneta pakalpojuma ienākšanu Lietuvā. Skuodis uzskata, ka Starlink piedāvā inovatīvu interneta servisu, piebilstot, ka Lietuvas iedzīvotājiem vēlas sniegt plašas un dažādas interneta pakalpojumu iespējas. Tāpat viņš norāda, ka jaunā partnerība ar SpaceX varētu mudināt Lietuvu kļūt par sava veida tiltu satelītinterneta attīstībai Baltijas valstīs un sekmēt valsts mērķi līdz 2025. gadam visām mājsaimniecībām nodrošināt ātrgaitas internetu ar ātrumu 100 Mb/s. Pagaidām gan nav zināms, cik ļoti Starlink Lithuania paātrinās pakalpojuma nonākšanu līdz lietuviešiem. 

Jau tagad ir skaidrs, ka Starlink ievērojami atšķiras gan kvalitātes, gan cenas ziņā, salīdzinot ar citiem interneta servisiem.

Pakalpojums spēj nodrošināt ap150 Mb/s lielu lejupielādes ātrumu, un plānots, ka tas tiks palielināts. Lai mājsaimniecība tiktu pie Starlink iespējām, nepieciešams iegādāties tehnisko aprīkojumu, kura cena ir ap 487 eiro. Savukārt paša pakalpojuma abonēšanas maksa mēnesī sasniedz 93 eiro. 

Ātrgaitas internetanodrošināšanai globalā mērogā SpaceX Zemes orbītā kopumā plāno izvietot 42 000 satelītu. Līdz šim nogādāti vairāk kā 1700 satelītu, kas dod iespēju jau vairāku valstu, piemēram, ASV, Kanādas, Austrālijas, Lielbritānijas, Francijas iedzīvotājiem baudīt ātra interneta iespējas. Plānots, ka 2022. gadā tās nonāks arī līdz Latvijai. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!