Latvijā pirmo reizi tika demonstrēta 5G tīkla darbība

Latvijā pirmo reizi tika demonstrēta 5G tīkla darbība

Tā kā 5G tīkla pakalpojumi tiks pakāpeniski piedāvāti Latvijas iedzīvotājiem jau ar nākošo gadu, 5G Techritory bija īstā vieta, kur iepazīties ar tīkla sniegtajām iespējām un izaicinājumiem. Lai būtu skaidrs, ko no jaunās mobilā tīkla ēras sagaidīt, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kopā ar tīkla infrastruktūras ražotāju Nokia un tehnoloģiju kompāniju Intel demonstrēja 5G testa tīklu.

Nokia vecākais viceprezidents Eiropā Markuss Borherts (Markus Borchert) uzsvēra, ka Nokia jau krietnu laiku ir uzticīgs LMT partneris. Sadarbībā tika attīstīti gan 2G, 3G, gan arī 4G mobilo tīklu pakalpojumi. Arī 5G ieviešanas procesā Nokia nestāv malā, bet sadarbībā ar LMT strādā pie  ekosistēmas, inovāciju un jaunu biznesa iespēju nodrošināšanas. Piemēram, Nokia nodrošina 5G risinājumu, kurš ietver Nokia AirScale bāzes staciju, 5G aktīvo antenu un 5G datu komutācijas sistēmu, balstītu AirFrame tehnoloģijā.

Intel vecākais direktors 5G attīstības jautājumos Džonatans Vuds (Jonathan Wood), runājot par 5G tīkla sniegtajām priekšrocībām, uzsver jaunu iespēju uzplaukumu uzņēmējdarbībā un dzīves baudīšanā. Piemēram,

mobilo pakalpojumu lietotājiem tiks sniegtas iespaidīgas digitālās un plašsaziņas līdzekļu iespējas. Tāpat jaunais tīkls pavērs potenciālu straujākai iekārtu savstarpējas saziņas un lietojumprogrammu attīstībai.

Intel atbalsts 5G tīkla ieviešanai Latvijā iezīmējas kā 5G testu platforma, kas tiek izmantota kā gala iekārta, lai nodrošinātu atbilstību 5G nostādnēm.

5G tīkls nebija vienīgais 5G Techritory apspriestais risinājums. Foruma ietvaros LMT iepazīstināja ar projektu Baltijas Digitālais ceļš, kura mērķis ir izveidot kooperatīvo inteliģento transporta sistēmu koridoru. Tāpat LMT iepazīstināja ar vienu no jaunākajiem veikumiem, kas tapis sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti – droniem, kuri aprīkoti ar datorredzes un datordzirdes sensoriem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!