Latvijas iedzīvotāji – aktīvākie mobilā interneta lietotāji pasaulē

Latvijas iedzīvotāji – aktīvākie mobilā interneta lietotāji pasaulē

Vadošā telekomunikāciju pētniecības kompānija Tefficient veikusi pētījumu, kurā noskaidroti iedzīvotāju mobilā interneta patēriņa paradumi.

Apkopojot iegūtos datus, tika secināts, ka tieši Latvija ir tā valsts, kurā gada laikā novērots visstraujākais mobilo datu patēriņa pieaugums, sasniedzot +174%.

Likumsakarīgi, ka līdz ar visnotaļ aktīvo mobilā interneta patēriņu, strauji audzis arī mobilo datu patēriņš uz vienu SIM karti, sasniedzot rekordaugsto 3,7 GB atzīmi.

Mobilo sakaru operatora Latvijas Mobilais Telefons (LMT) prese sekretāre Elīna Lidere, runājot par iemesliem mobilā interneta tik aktīvai lietošanai Latvijā, norāda Latvijas iedzīvotājiem doto iespēju izvēlēties neierobežotus tarifu plānus. Būtiska loma ir arī 4G tīkla tehnoloģijai, kas sniedz ātru un kvalitatīvu datu pārraidi. Atšķirībā no citām pasaules valstīm, Latvijas iedzīvotājiem 4G tīkls ir pieejams bez papildus maksas visiem mobilā interneta lietotājiem.

LMT prezidents Juris Binde, savukārt, piebilst, ka mobilā interneta sniegto priekšrocību klāsts turpina paplašināties, un tas vairs nav tikai rīks komunikācijai un internetam. Mobilie sakari sniedz plašas iespējas dažādu interešu pārstāvjiem, īpaši biznesa, valsts un pašvaldību sektorā. Piemēram, dažādus risinājumus uzņēmuma konkurētspējas celšanai, inovāciju attīstībai, gudrākai valsts un pašvaldību infrastruktūras izveidei, liekot arī stiprus pamatus Latvijas kā viedvalsts izveidē.

Jāpiebilst, ka arī mobilo sakaru operators Tele2 nesen veicis līdzīgu pētījumu par mobilo datu patēriņu Latvijā. Tajā noskaidrots, ka

visaktīvākie mobilā interneta izmantotāji ir tirdzniecības nozares uzņēmumi.

Aktīvi mobilos datus arī patērē informācijas un komunikācijas pakalpojumu, kā arī transporta un loģistikas nozaru kompānijas. Šo jomu uzņēmumos uz vienu SIM karti tiek patērēti vidēji 30 GB mobilā interneta gadā.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!