Latvijas iedzīvotājs sociālajiem tīkliem varētu veltīt piecus gadus no savas dzīves

Latvijas iedzīvotājs sociālajiem tīkliem varētu veltīt piecus gadus no savas dzīves

Nav noslēpums, ka brīvo laiku daudzi vēlas izmantot, caurlūkojot savus sociālos tīklus. Mobilo sakaru operators Tele2 kopā ar pētījumu aģentūru Norstat izpētījuši, ka Latvijas iedzīvotāji vairāk nekā divas stundas dienā lieto sociālos tīklus. Ja šāda tendence turpināsies, tad sagaidāms, ka viens iedzīvotājs sociālajiem tīkliem veltīs aptuveni piecus gadus no savas dzīves. Aprēķinā ņemts vērā, ka sociālos tīklus divas stundas dienā aktīvi lieto no 16 līdz 70 gadu vecumam.

Pētījumā secināts, ka sociālos tīklus lieto 88% Latvijas iedzīvotāju, mazāk tos izmanto vīrieši. Izpētot aptaujas rezultātus detalizētāk, var secināt, ka 36% iedzīvotāju sociālajos tīklos pavada vienu stundu dienā, 34% – divas stundas, trīs stundas – 16%, bet četras un vairāk stundas – 14% iedzīvotāju. Bez pārsteigumiem jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem sociālajiem tīkliem velta visvairāk laika. To apliecina fakts, ka ceturtā daļa no viņiem sociālos tīklus lieto vismaz četras stundas dienā. 

Filozofs, publicists, Latvijas Universitātes Filozofijas un ētikas nodaļas docents Artis Svece, komentējot pētījuma rezultātus, uzsver, ka

mūsdienu informācijas pārbagātības laikmetā mēs nevaram vienkārši ļauties informācijas plūsmai.

Tā vietā sabiedrībai jāmācās to kontrolēt un jēgpilni iekļaut savā dzīvē. 

Savukārt Tele2 komercdirektors Raivo Rosts norāda, ka pieci gadi ir ilgs laiks cilvēka mūža kontekstā, tādēļ ir būtiski izvērtēt, cik daudz un kam mēs to veltām. Sociālajos tīklos laiku varam vienkārši “nosist”, bezjēdzīgi skrollējot ekrānu, bet varam arī atrast sev vērtīgu informāciju darbam un hobijiem, rast iedvesmu, sekot līdzi ziņām un jaunumiem, radīt interesantu saturu, iesaistīties vērtīgās diskusijās ar nozares profesionāļiem u.tml.

Jāpiezīmē, ka pētījums veikts šī gada augustā, un tajā piedalījās 1004 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 70 gadiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!