Lidsabiedrība airBaltic sāk izmēģināt Starlink ātrgaitas internetu

Lidsabiedrība airBaltic sāk izmēģināt Starlink ātrgaitas internetu

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic informējusi, ka uzsāk ātrgaitas satelītu interneta Starlink testēšanu. Pirmais lidaparāts, kur interneta pieslēgums testēts, ir Airbus A220-300 lidmašīna. Izmēģinājums notika uz zemes, lidsabiedrības bāzē Rīgā, testējot Starlink pilnā lidmašīnas salonā, kurā atradās gan Starlink, gan airBaltic pārstāvji. 

airBaltic norāda, ka tās mērķis ir aprīkot visu Airbus A220-300 lidmašīnu floti ar Starlink internetu. Šādā veidā ikvienam pasažierim būtu pieejams bezmaksas ātrgaitas internets visa lidojuma garumā, sākot no iekāpšanas lidaparātā. Tas pasažierim neprasīs nekādu reģistrēšanos vai cita veida sarežģījumus. 

Iepriekš lidsabiedrības prezidents un izpilddirektors Martins Gauss informējis, ka šogad sāksies darbs pie Starlink integrēšanas lidaparātos, kā arī interneta pieslēguma pārbaudes.

Sagaidāms, ka pirmie airBaltic pasažieri šo ātrgaitas internetu varēs izmēģināt vēlāk šajā gadā. 

Jāpiezīmē, ka Starlink pakalpojuma nodrošinātājs SpaceX 2022. gada beigās ieguva atļauju no Federālās aviācijas administrācijas šo ātrgaitas interneta servisu piedāvāt arī lidmašīnās. Savukārt 2023. gadā pirmās komerciālās lidmašīnas sāka izmantot Starlink servisu. Pirmā no pasaules lielākajām aviokompānijām, kas to šī gada sākumā sāka piedāvāt pasažieriem, ir Hawaiian Airlines

Starlink ātrgaitas satelītu internets šobrīd pieejams vairāk nekā 70 valstīs, ieskaitot Latvijā. Ik pa laikam palielinās to teritoriju un reģionu skaits, kur šis pakalpojums ir pieejams. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!