LMT 5G tīkls pieejams jau teju 70% Latvijas iedzīvotāju

LMT 5G tīkls pieejams jau teju 70% Latvijas iedzīvotāju

BiSMART partneris, mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT kopš gada sākuma strauji paplašinājis 5G tīklu, kas tagad pieejams gandrīz 70% Latvijas iedzīvotāju un aptver 45% Latvijas teritorijas. Visaktīvākie 5G izmantotāji pēc patērēto gigabaitu skaita uz vienu lietotāju ir Pierīgas novados: Ādažu, Ķekavas un Mārupes novados, kā arī Augšdaugavas, Jēkabpils un Saldus novados. 

Kopumā pērn LMT investējis gandrīz 35 miljonus eiro tīkla un infrastruktūras izbūvē, bet šogad jau 14 miljonus eiro, ievērojamu daļa investīciju novirzot 5G tehnoloģiju izvēršanai visā Latvijā.

Kopējais LMT bāzes staciju skaits šobrīd pārsniedz 1580.

Tas ļauj nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos un veicina klientu pieslēgumu skaita pieaugumu. 

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka, neraugoties uz izaicinošajiem ārējiem apstākļiem – pieaugošu inflāciju, resursu cenām, Ukrainā notiekošo karu, - LMT tīkla modernizācijas un tehnoloģiju inovāciju ieceres tiek īstenotas, kā paredzēts. Izcila sakaru kvalitāte un ātrs, pieejams internets šādos apstākļos, viņaprāt, ir īpaši svarīgs, jo ikvienam jābūt pieejai uzticamām ziņām un iespējai sazināties ar apkārtējiem. Tāpat ir būtiski mainījušies interneta lietotāju paradumi, daļu darba veicot attālināti, tāpēc ātriem un kvalitatīviem sakariem ir liela nozīme tautsaimniecības izaugsmē. J. Binde uzsver, ka LMT darbs pie 5G tīkla paplašināšanas ir atbilde uz 21. gadsimta izaicinājumiem, vēl vairāk – par krietnu soli tos apsteidzot un jau šodien ikvienam piedāvājot nākotnes risinājumus.

Līdz ar mobilo sakaru tīkla attīstību LMT turpina arī dažādus inovatīvu tehnoloģiju projektus vairākās inovāciju attīstības vertikālēs – transporta sistēmās, dronu vadības sistēmās, pilsētas sensorikā. Visi šie virzieni ļaus izveidot risinājumus efektīvākai sakaru tīkla izmantošanai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!