LMT aizvadījis veiksmīgus tehnoloģiju testus 5G nodrošināšanai Baltijas jūrā

LMT aizvadījis veiksmīgus tehnoloģiju testus 5G nodrošināšanai Baltijas jūrā

BiSMART partneris, mobilo sakaru operators un tehnoloģiju uzņēmums LMT sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldes kapitālsabiedrību – ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēju LVR Flote – veicis veiksmīgus 5G jūras tehnoloģiju izmēģinājumus. Izmēģinājumos izmantotās tehnoloģijas nākotnē ļaus izmantot 5G priekšrocības atklātā jūrā. 

5G jūras tehnoloģiju pārbaude tika veikta Daugavas ūdeņos, Rīgas brīvostā, uz LVR Flote kuģiem, un to laikā LMT rīcībā esošās tehnoloģijas spēja nodrošināt nevainojamu 5G mobilo datu pārraidi gan no sauszemes uz kuģi, gan starp diviem kuģiem. 5G savienojums ar kuģi tika izveidots, izmantojot sauszemes 5G tīklu, un 5G tīkla savienojamība tika veiksmīgi nodrošināta no kuģa līdz galalietotājam.

Pēc veiksmīgās pārbaudes LMT un LVR Flote 2023. gada nogalē plāno turpināt 5G jūras tehnoloģiju pārbaudes jau plašākā mērogā Baltijas jūrā.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka šobrīd atklātā jūrā sakarus var nodrošināt tikai ar satelītiem, kas nenodrošina pilnībā to, kas nepieciešams jaunu “prasīgu” lietojumu nodrošināšanai. Pateicoties 5G tehnoloģijām jūrai, LMT nākotnē varēs nodrošināt kvalitatīvu datu pārraidi apstākļos, kad īsā laikā nepieciešams pārraidīt milzīgu datu apjomu no kuģa uz kuģi vai no kuģa uz ostu, bet tradicionālās datu pārraides metodes neattaisno uz sevi liktās cerības. Ņemot vērā, ka jūras loģistikas sistēmu, t. i., jūras pārvadājumu izmantošanas īpatsvars ar katru gadu aug un jūras 5G tīkla un tajā balstīto risinājumu ieviešana kļūst arvien nozīmīgāka, LMT izmēģinātajam risinājumam, pēc J. Bindes domām, var prognozēt lielu eksporta potenciālu. 

Savukārt Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš uzsver, ka datu apjoms, kas šodien jāapstrādā mūsdienu ostā, ir milzīgs un turpina augt. Vienlaikus mūsdienīgi loģistikas, ostu un kuģošanas drošības risinājumi pieprasa drošu datu apmaiņu starp visiem dalībniekiem reāllaikā. Tādēļ Rīgas osta aktīvi iesaistās dažādās tehnoloģiju iniciatīvās, lai pētītu un testētu risinājumus, kā jaunās paaudzes tīklus un inovācijas efektīvāk izmantot datu apstrādē un ostu pārraudzībā. Viņš neslēpj gandarījumu, ka LMT un meitaskompānijas LVR Flote veiksmīgās sadarbības ietvaros Rīgas osta varēja dot savu pienesumu arī 5G tehnoloģiju testēšanā, lai stiprinātu Latvijas un sabiedroto militāro kapacitāti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!