Miljardieris Īlons Masks kļuvis par Twitter īpašnieku

Miljardieris Īlons Masks kļuvis par Twitter īpašnieku

Pēc vairāku mēnešu šaubīšanās miljardieris, uzņēmumu Tesla, SpaceX, Neuralink, The Boring Company vadītājs Īlons Masks savā kontā pievienojis vēl vienu kompāniju - Twitter. Darījuma vērtība ir 44 miljardi ASV dolāru, un pēc tā noslēgšanas Masks ieguvis pilnu kontroli pār uzņēmumu. Līdz ar to no saviem amatiem bija jāatkāpjas izpilddirektoram Paragam Agravalam, finanšu direktoram Nedam Segalam un citiem augsta līmeņa vadītājiem. 

Īlons Masks kā galveno iemeslu šim darījumam norādījis, ka Twitter līdz galam neievēro vārda brīvību, un viņš vēlas to mainīt. Miljardieris kādā no saviem Twitter ierakstiem uzsvēris, ka nākotnes sabiedrībai vajadzīga kopīga digitāla platforma, kur pulcēties cilvēkiem ar dažādiem viedokļiem un komunicēt brīvi, bez emocionālas vardarbības, ievērojot savstarpējo cieņu. Lai realizētu šo vīziju,

Masks, iespējams, varētu sākt ar to, ka platformā ļautu atkal izteikties tiem lietotājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ tikuši bloķēti. 

Jāpiezīmē, ka vēlmi iegādāties Twitter Īlons Masks pirmo reizi izteica šī gada pavasarī. Arī toreiz viņa piedāvātā cena par uzņēmumu bija 44 miljardi dolāru. Taču pāris nedēļas vēlāk miljardieris atteicās no šī darījuma, pamatojot, ka kompānija nevēlas atklāt patieso viltus kontu īpatsvaru. Šī paziņojuma dēļ uzņēmums iesūdzēja Masku tiesā, un, ja viņš neiegādāsies Twitter, būs jāmaksā liels līgumsods. Oktobra sākumā Tesla vadītājs nāca klajā ar paziņojumu, ka tomēr iegādāsies Twitter

Domājams, mikroblogošanas vietne jau tuvākajā laikā piedzīvos lielas pārmaiņas, kas sākotnēji varētu attiekties uz vārda brīvības politiku un iespēju visiem Twitter lietotājiem brīvi izteikties. Tāpat lielas izmaiņas varētu skart uzņēmuma darbinieku sastāvu. Masks no amatiem jau atbrīvojis vadību, taču pagaidām nav skaidrs, cik daudz Twitter strādājošo viņš plāno atlaist.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!