Mobilo sakaru operatori Latvijā izveidojuši sadarbību 5G tīkla attīstībai

Mobilo sakaru operatori Latvijā izveidojuši sadarbību 5G tīkla attīstībai

Kamēr tehnoloģiju lielvalstis, spraigā cīņā sacenšoties viena ar otru, jau nosvinējušas jaunās paaudzes 5G tīkla ieviešanu, tikmēr vairumam valstu šis, digitālo ikdienu tik ietekmējošais notikums vēl tikai priekšā. Arī Latvija aktīvi gatavojas tam gan infrastruktūras nodrošināšanas, gan sadarbības ziņā. Piemēram, nupat divi lieli telekomunikācijas uzņēmumi izveidojuši partnerību 5G tīkla attīstībai Latvijā.

Latvijas telekomunikāciju uzņēmumi “Bites grupa” un “Tele2” parakstījuši vienošanos par kopīga radiopiekļuves tīkla izveidi gan Latvijā, gan Lietuvā. Norādīts, ka galvenie mērķi šīs sadarbības izveidē bija optimizēt radiotīkla infrastruktūras uzturēšanas un attīstības izmaksas, kā arī veicināt straujāku un efektīvāku 5G tīkla attīstību Latvijā un Lietuvā. Konkrētāk, vienošanās ietvaros abas puses plāno veidot kopuzņēmumu, kas pārvaldīs un uzturēs esošo radiotīkla infrastruktūru un 5G tīkla attīstību. Gan Bites grupas, gan Tele2 mērķis sadarbības ietvaros ir izveidot kopīgu radiotīklu no 2021. gada līdz 2023. gada beigām.

Kopīga sadarbība jaunās paaudzes tīkla ieviešanā, domājams, būs sekmīgāka nekā, ja katrs no abiem mobilajiem operatoriem rīkotos un radiotīkla infrastruktūru uzturētu un attīstītu atsevišķi.

Bez tam, šāds solis arī stimulēs Latvijas un Lietuvas ekonomiku.

Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs norādījis, ka šāda telekomunikācijas uzņēmumu sadarbība pasaulē nav nekas jauns, ļaujot krietni ātrāk, efektīvāk un plašākā mērogā attīstīt gan 5G, gan citas tehnoloģijas. Šeit jānorāda, ka dažās valstīs mobilo sakaru operatori partnerības veidošanas priekšrocības saskatījuši jau teju 20 gadus. V. Vancovičs turpinot piebilda, ka galvenie ieguvēji no šādas mobilo sakaru operatoru kopstrādes noteikti būšot klienti, kuriem būs pieejams līdz šim plašākais un modernākais mobilais tīkls.

Savukārt Bite Latvija vadītājs Kaspars Buls, runājot par partnerības priekšrocībām 5G ieviešanā, uzsvēra, ka vienota infrastruktūra sniegs augstāku, pakalpojumu kvalitāti, plašāku pārklājumu un lielāku veiktspēju nekā, ja katrs mobilo sakaru operators to darītu tikai saviem spēkiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!