OpenAI ļaus veidot pielāgotus AI čatbotus

OpenAI ļaus veidot pielāgotus AI čatbotus

Nedēļas sākumā, 6. novembrī, norisinājās OpenAI rīkotā pirmā izstrādātāju konference, kuras ietvaros uzņēmums atklāja vairākus jaunumus saistībā ar tā mākslīgā intelekta (AI) čatbotu ChatGPT un lielo valodu modeļiem. Vieni no nozīmīgākajiem paziņojumiem, ar ko OpenAI dalījās - iespēja veidot pielāgotus AI čatbotus un nākamās paaudzes lielo valodu modelis GPT-4 Turbo.

Uzņēmums paziņoja, ka ChatGPT maksas abonentiem drīzumā tiks piedāvāta iespēja veidot pielāgotus, savām vajadzībām atbilstošus AI čatbotus.

Izstrādājot savu sarunbotu, lietotājs varēs iedot tam unikālu nosaukumu, izvēlēties saziņas valodu, rakstības stilu.

Tāpat būs iespēja pievienot čatbota aprakstu, norādīt, kādas funkcijas tas var un nevar izpildīt. Būtiski, ka lietotāji varēs robotam iedot individuālu zināšanu bāzi, augšupielādējot konkrētus failus. Kad čatbots būs gatavs, to varēs priekšskatīt un veikt nepieciešamās izmaiņas. OpenAI atklāj, ka šī jaunā funkcionalitāte pavērtu iespējas uzņēmumam ienākt jaunos tirgos, kur lietotāji varēs kopīgot un apskatīt citu izveidotos sarunbotus. 

Vēl viens būtisks jaunums, ar ko OpenAI nāca klajā, ir nākamās paaudzes lielo valodu modelis GPT-4 Turbo, kas būs pamatā ChatGPT. GPT-4 Turbo ir uzņēmuma līdz šim jaudīgākais lielo valodu modelis, kas spēj apstrādāt krietni vairāk informācijas un analizēt dažāda veida failus. Tas var apstrādāt līdz 300 teksta lappusēm, salīdzinājumā iepriekšējie lielo valodu modeļi spēj apstrādāt ne vairāk kā 50 lappuses. Vaicājumi var būt ne tikai garāki, bet arī sarežģītāki, kas netraucēs čatbotam sniegt jēgpilnas atbildes. Tāpat GPT-4 Turbo var sniegt aktuālas atbildes, jo tam ir zināšanas par pasauli līdz 2023. gada aprīlim. Iepriekšējās paaudzes modeļiem - GPT-3.5 un GPT-4 - zināšanu bāze apstājas pie 2021. gada septembra. 

OpenAI arī paziņoja, ka

ChatGPT aktīvo lietotāju skaits šobrīd sasniedzis 100 miljonus.

Tas ir ļoti ievērojams skaits, ņemot vērā, ka čatbots tika prezentēts pirms nepilna gada, 2022. gada 30. novembrī. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!