Pēc 26 gadu darbības Microsoft pārtrauc atbalstu Internet Explorer

Pēc 26 gadu darbības Microsoft pārtrauc atbalstu Internet Explorer

Pēc teju 27 gadu darbības par pagātni kļūs tīmekļa pārlūkprogramma Internet Explorer. Tehnoloģiju uzņēmums Microsoft 15. jūnijā oficiāli apturēja atbalstu tai. Novecojošā tīmekļa pārlūkprogramma tiek pārtraukta par labu Microsoft Edge. Ar šo notikumu noslēdzas viena interneta ēra, jo Internet Explorer būtībā bija pirmā tīmekļa pārlūkprogramma, kas savulaik ikvienam ļāva iepazīt interneta sniegtās iespējas. 

Plašas interneta izmantotāju masas šīs izmaiņas neietekmēs, jo Internet Explorer lietotāju skaits pēdējos gados ir strauji samazinājies. Pēc StatCounter datiem - Internet Explorer piederēja tikai 0,5% no kopējās pārlūkprogrammu tirgus daļas. Microsoft jau gadiem ilgi ir mēģinājis atturēt cilvēkus no Internet Explorer lietošanas. Uzņēmums iepriekš to apzīmēja kā "saderības risinājumu", nevis pārlūkprogrammu, kas uzņēmumiem būtu aktīvi jāizmanto.

Zināms, ka Microsoft nākamajos mēnešos sāks ieviest jaunu uzvedni, kas pārvirzīs tos, kuri joprojām izmanto Internet Explorer, uz Microsoft Edge pārlūkprogrammu.

Savukārt Internet Explorer tiks neatgriezeniski atspējota kā daļa no nākamā Windows atjauninājuma un jau tuvāko mēnešu laikā tiks pilnībā noņemta.

Vienlaikus ļoti daudzi uzņēmumi visā pasaulē vēl nemaz nav lietas kursā par Internet Explorer darbības pārtraukšanu, tāpēc pastāv risks, ka tie nevarēs laikus pilnībā pārtraukt šīs tīmekļa pārlūkprogrammas izmantošanu. Ziņots, ka, piemēram, dažas Japānas valdības aģentūras un finanšu iestādes ir lēni reaģējušas uz šīm pārmaiņām. Visticamāk, visā pasaulē ir vērojami līdzīgi gadījumi, tāpēc uzņēmumiem īpaši jāskatās un jāseko norādījumiem, kā pāriet uz jauno tīmekļa pārlūkprogrammu, lai šīs izmaiņas būtiski neietekmētu biznesa procesus. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!