Pēc pāris gadiem internets “pa kabatai” būs ikvienam it visur

Pēc pāris gadiem internets “pa kabatai” būs ikvienam it visur

Lēts bezvadu internets ikvienam jebkurā pasaules malā? Šāda iecere ir ASV privātajam kosmisko lidojumu uzņēmumam “SpaceX” ar Īlonu Masku (Elon Musk) priekšgalā. Aizvadītājā piektdienā uzņēmums spēris platu soli šī mērķa un projekta “Starlink” realizācijas virzienā, nogādājot kosmosā pirmos 60 satelītus.

Kā norādīts amerikāņu ziņu medijā CNN - Starlink ietvaros šī bija pirmā īpašā misija lēta bezvadu interneta nodrošināšanai jebkurā vietā uz Zemes. Lai gan nav skaidrs, vai visi kosmosā nogādātie satelīti pilnībā veiks savas funkcijas, SpaceX paziņojis, ka to izvietošana orbītā esot noritējusi veiksmīgi. Ja šī misija tiks novērtēta kā patiešām izdevusies, tad tas būs lielākais solis, kādu spēris uzņēmums līdzīga mērķa sasniegšanai. Tajā pašā laikā šāds panākums varētu likt pamatu tam, ka SpaceX vienota interneta (OneWeb) izveidē pārspēj tādus konkurentus kā Amazon un SoftBank, kuriem ir līdzīga vīzija par interneta nākotni.

SpaceX plāno, ka mērķa sasniegšanai būs nepieciešamas vēl virkne šādu misiju, kopumā orbītā izvietojot 12 000 satelītus.

Savukārt pirmos panākumu augļus projekts “Starlink” iedzīvotājiem sāks sniegt, kad kosmosā tiks aktivizēti 800 satelīti.

Nākamo pāris gadu laikā uzņēmums kosmosa telpu vēlas papildināt ar vēl pāris tūkstošiem satelītu. Ja tas izdosies, jau ievērojamai pasaules daļai tiktu nodrošināts internets par zemāku cenu, kā arī sniegta konkurētspējīga alternatīva tiem, kuri nav apmierināti ar savu interneta pakalpojumu sniedzēju.

Bez iespējas lietot internetu par zemāku cenu, SpaceX vēlas arī krietni uzlabot tā ātrumu. Tieši tāpēc lielāko daļu satelītu plānots izvietot zemajā Zemes orbītā, kas atrodas 335 līdz 346 kilometru augstumā. Šādi tiktu samazināts saziņas laiks starp interneta lietotājiem un satelītiem.

Jāpiebilst, ka pēc šī brīža aprēķiniem projekts “Starlink” uzņēmumam “SpaceX” varētu izmaksāt ap 10 miljardiem dolāru.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!