Pirmie LMT klienti sākuši izmantot 5G internetu ar LMT un MikroTik 5G rūteri

Pirmie LMT klienti sākuši izmantot 5G internetu ar LMT un MikroTik 5G rūteri

Mobilo sakaru operatori lēnām turpina saviem klientiem sniegt arvien plašākas jaunās paaudzes 5G interneta iespējas. Šajā ziņā čakli pastrādājis LMT. Tiek ziņots, ka šajā mēnesī pie pirmajiem klientiem nonākuši uzņēmumu LMT un MikroTik kopdarbā radītie 5G interneta rūteri. Jau šobrīdi vairāki simti LMT klientu tikuši pie iespējas sākt lietot 5G internetu mājās.

Līdz šim 5G interneta iespējas nebija iespējams baudīt visai plaši - tas bija pieejams tikai uzņēmumiem un augstskolām izpētes vajadzībām, kā arī mobilajās viedierīcēs, kas atbalsta 5G tehnoloģiju. Tikmēr LMT un MikroTik radītais risinājums ļauj jaunās paaudzes interneta iespējas lietot arī mājās. Būtiski, ka šī būs pirmā šāda veida pieredze Latvijā.

Paziņojumā medijiem norādīts, ka Latvijā radītais 5G rūteris ļauj gan lejupielādēt, gan augšupielādēt datus ar vēl nebijušu jaudu, kas lietotājiem nodrošinās labāku pakalpojuma lietošanas pieredzi arī lielākās noslodzes stundās un ļaus izbaudīt ātrāku internetu, video straumēšanu vairākās iekārtās vienlaicīgi.

Rūtera sniegtais teorētiskais maksimālais lejupielādes ātrums ir 5.0 Gbps, bet augšupielādes ātrums – 650 Mbps. 

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka sadarbībā ar MikroTik Latvijā ražotie 5G rūteri aizsāk jaunu ēru Latvijas tehnoloģiju inovāciju nozarē un paplašina eksporta iespējas. Arī lietotājiem tā ir lieliska iespēja būt pirmajiem Latvijā, kuri mājās izmanto 5G un pirmajiem, kuri sāk izmantot Latvijā ražotu 5G rūteri, kā arī iespēja būt jaunākā tīkla attīstības dalībniekiem, jo tieši šo pirmo klientu pieredze ļaus LMT pilnveidot pakalpojumu un radīt jaunās paaudzes standartu, attīstot 5G tīklu arī pārējās Latvijas pilsētās

Svarīgi piebilst, ka ierīču ierobežotā daudzuma dēļ LMT 5G rūteris pagaidām pieejams tikai Ādažos. Pārējie Latvijas iedzīvotāji tos varēs iegādāties pakāpeniski līdz ar LMT 5G tīkla attīstību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!