Starlink ātrgaitas interneta publisko beta versiju varētu palaist pēc pāris mēnešiem

Starlink ātrgaitas interneta publisko beta versiju varētu palaist pēc pāris mēnešiem

Tesla, Neuralink un SpaceX dibinātājs Īlons Masks otrdien, 6.oktobrī, Twitter nāca klajā ar paziņojumu, ka kosmosā palaisti kārtējie 60 Starlink satelīti. Tas nozīmē, ka nepavisam vairs nav tālu brīdis, kad pirmie lietotāji varēs izbaudīt ātrgaitas interneta sniegtās priekšrocības. Kolīdz šie 60 satelīti būs sasnieguši Starlink orbītu, to būs pietiekoši, lai ātrgaitas interneta pakalpojumu palaistu beta versijā atsevišķās teritorijās.

Brīdī, kad nupat palaistie satelīti būs sasnieguši savu mērķi, un tas varētu prasīt pāris mēnešus, to Starlink orbītā būs jau vairāk nekā 700. Tas, pēc Maska teiktā, esot pietiekams skaits, lai sāktu izmēģināt plašāk ātrgaitas interneta publisko beta versiju. Viņš norāda, ka -

ātro internetu vispirms izvērsīs ASV ziemeļdaļā un, iespējams, arī Kanādas dienvidos.

Tomēr, tā kā nav vēl īsti skaidrs, kad tieši satelīti sasniegs orbītu, līdz ar to nav zināms precīzāks ātrgaitas interneta publiskās beta versijas palaišanas datums.   

Masks aprīlī paziņoja, ka publiskā beta versija tiks izveidota un darbosies rudenī. Savukārt 2019. gada maijā viņš norādīja, ka komerciāli dzīvotspējīga Starlink pakalpojuma "sākotnējā" versija ASV būtu iespējama ar 400 satelītiem, savukārt 800 būtu pietiekami "nozīmīgam" globālajam pārklājumam. Tas norāda uz to, ka teorētiski nemaz nebūtu jāsagaida, kad nupat palaistie satelīti sasniegs orbītu, un daļā ASV teritorijas ātrgaitas internetu varētu palaist jau tagad.

Lai vai kā, bet septembrī šī tehnoloģija Vašingtonas štatā jau tika minimāli testēta.

Starlink primārais mērķis ir palaist kosmosā kopumā 42 000 satelītu, kas ātrgaitas platjoslas internetu sniegtu ikvienā Zemes nostūrī, kur nav pieejams kvalitatīvs interneta pārklājums. Līdz 2020. gada beigām tika plānots šo internetu palaist ASV un Kanādā, taču 2021. gadā to varētu lietot jau gandrīz visā pasaulē.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!