Starlink satelītu interneta iespējas pamazām sasniedz arī Latviju

Starlink satelītu interneta iespējas pamazām sasniedz arī Latviju

Tehnoloģiju entuziasta Īlona Maska vadītās kompānijas SpaceX viens no lielākajiem projektiem ir Starlink - satelītu interneta serviss, kura iespējas izmanto lietotāji 30 pasaules valstīs. Regulāra satelītu izvietošana orbītā devusi iespēju šo pakalpojumu strauji izvērst, un bija plānots, ka nākamgad tas sasniegs arī Latviju. Taču vakar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs pavēstīja, ka Latvijā jau tagad uzsākta Starlink servisa ieviešana.

Ministrs informēja, ka pašreiz Latvijā tiek uzsākta SpaceX Starlink satelītu interneta pakalpojuma ieviešana, kas sniegs ātras datu pārraides iespējas vietās, kur mobilā interneta pieejamība šobrīd nav vai ir nestabila. Plešs arī piebildis, ka VAS “Elektroniskie sakari” ir izsniegusi pagaidu atļauju, kas dos iespēju uzsākt pakalpojuma testēšanu un jau tuvākajā laikā ieviest to visā Latvijas teritorijā.

Starlink pakalpojums arī nodrošinās tīkla alternatīvu potenciālās krīzes situācijās, kāda pašreiz vērojama Ukrainā.

Tieši Krievijas iebrukuma dēļ tur strauji tika izvērsta šī servisa pieejamība.

Pašreiz Starlink satelītu internets pieejams 30 valstīs, ieskaitot Lietuvu, kā arī ASV, Kanādā, Meksikā, Brazīlijā, Čīlē, Jaunzēlandē, Austrālijā, Mozambikā. Visai plaši tas pieejams tieši Eiropā - Vācijā, Francijā, Austrijā, Nīderlandē, Beļģijā, Īrijā, Dānijā, Portugālē, Šveicē, Polijā, Itālijā, Čehijā, Horvātijā, Zviedrijā, Spānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Bulgārijā, Rumānijā, Ukrainā. Visās šajās valstīs pakalpojums ir pieejams publiskajā beta versijā. 

Starlink nodrošina piekļuvi internetam, izmantojot satelītus. Pašreiz orbītā ir izvietoti vairāk nekā 2000 satelītu no 4408, kam saņemta atļauja. Tomēr SpaceX gala mērķis ir orbītā izvietot ap 42 000 satelītu, kas sniegtu ātra un stabila interneta iespējas visā pasaulē un primāri mazapdzīvotās vietās. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!