Uzstādot 180 bāzes stacijas, LMT izveidojis plašāko 5G tīklu Latvijā

Uzstādot 180 bāzes stacijas, LMT izveidojis plašāko 5G tīklu Latvijā

Līdz ar vairāk nekā 70 jaunu 5G bāzes staciju uzstādīšanu gada pirmajos deviņos mēnešos mobilo sakaru operatora un BiSMART partnera LMT 5G tīkls kļuvis par plašāko Latvijā. 50 apdzīvotās vietās pavisam pieejamas 180 5G bāzes stacijas, un šo tehnoloģiju telefonos un datoros lieto jau vairāki simti tūkstošu LMT klientu. 

Šobrīd visvairāk LMT 5G bāzes staciju darbojas Rīgā, kur ir arī vislielākais 5G lietotāju skaits, kā arī Pierīgā, Ogres rajonā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā un Ventspilī, un tīkls tiek pastāvīgi paplašināts. Šobrīd LMT kartē iezīmējas arī pilsētas ar plašāko 5G pārklājumu – Ventspils, Jelgava, Daugavpils, Liepāja, Tukums, Talsi, Valmiera un citas. 

LMT prezidents Juris Binde uzsver, ka 5G tīkls nodrošina izcilu ietilpību un ievērojamu datu pārraides ātrumu, uz kādu pavisam nesen neviens pat cerēt nevarēja. Jaunākās paaudzes tehnoloģijas, ko LMT ir mērķtiecīgi apguvis un ieviesis savā sakaru tīkla infrastruktūrā, ļauj uzņēmumam šobrīd nodrošināt plašāko 5G tīklu Latvijā. Viņš norāda, ka -

var redzēt, ka arvien vairāk klientu novērtē priekšrocības, ko sniedz jaudīga, stabila mobilā interneta pieejamība gan datoros, gan telefonos.

Prognozēts, ka līdz ar 5G tīkla paplašināšanu šādu klientu skaits tikai augs. 

Saskaņā ar datu analītikas uzņēmuma Tefficient apkopoto informāciju - LMT klienti 2021. gadā ierindojušies devītajā vietā pasaulē pēc mobilo datu patēriņa apjoma. LMT vidējais datu patēriņš uz vienu SIM karti pērn bija 26,8 GB. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas dati rāda, ka Latvijā katrs lietotājs izmanto vidēji 18 GB mēnesī. Tādējādi LMT klienti mobilo internetu izmanto krietni aktīvāk nekā Latvijas iedzīvotāji kopumā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!