iPhone varētu kalpot kā mašīnas atslēgas

iPhone varētu kalpot kā mašīnas atslēgas

Tiek ziņots, ka tehnoloģiju gigants “Apple” gatavojas ieviest jaunu funkciju ar nosaukumu "CarKey", kas viedtālrunim ļautu atbloķēt automašīnu, izmantojot kodu, kas paslēpts jaunākajā atjauninājumā. Sīkāka informācija par to tika atklāta operētājsistēmā iOS 13.4, kas tikko tika izlaista kā beta versija. Šajā programmatūrā ir paslēptas atsauces uz "CarKey" API, kuru Apple, šķiet, gatavojas integrēt gan iPhone, gan Apple Watch ierīcēs.

Norādīts, ka funkciju “CarKey” ar NFC (near-field communication) tehnoloģijas iespējām varētu izmantot, lai izdarītu visu, ko var parastā mašīnas atslēga. Proti, ne tikai aizslēgt un atslēgt, bet arī, lai iedarbinātu auto. Būtiski, ka CarKey iespējas varēs izmantot, pat neatbloķējot pašu iPhone - pietiks, ja tālrunis atradīsies auto tuvumā. Šajā gadījumā jāpiebilst, ka risinājums darbosies tikai tām automašīnām, kam ir atbilstoša NFC saderība. Tāpat, diez vai, jaunā funkcija darbosies, lai atslēgtu un ierūcinātu veco, labo žigulīti. CarKey ir domāta salīdzinoši jaunām mašīnām, taču tieši kādām -  par to vēl nav pieejama precīza informācija. 

Dažu labu šajā gadījumā varētu mākt šaubas par to, cik šī funkcija ir droša un kas notiek, ja, piemēram, tālruņa akumulators izlādējas un mašīnu nav iespējams ne atslēgt, ne aizslēgt. Apple par šo ir padomājis –

CarKey risinājums ir spējīgs darboties arī tad, ja viedtālrunis vai gudrais pulkstenis ir izlādējies vai izslēgts.

Lai varētu izmantot CarKey risinājumu savam auto, nepieciešama konkrētā autoražotāja lietotne, un telefons jāpieliek pie NFC lasītāja. Tādā veidā lietotājs iegūs autorizāciju un savienošanos un tālāk jau varēs izmantot CarKey savām vajadzībām.

Zināms, ka CarKey varēs pievienot zem jau zināmās aplikācijas norēķinu kartēm “Wallet App”. Tādā veidā funkciju varēs ērti savienot ar Apple Watch vai brīvi nodot CarKey pieeju citam lietotājam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!