10 iPhone kameras funkcijas lieliska attēla iegūšanai

10 iPhone kameras funkcijas lieliska attēla iegūšanai

Pirmā no iPhone kameras funkcijām dod tā lietotājam iespēju uzņemt attēlu acumirklī, neļaujot palaist garām kādu spilgtu dzīves brīdi, ko vēlētos iemūžināt. Viss, kas jādara, lai tiktu pie tūlītēja attēla, ir nospiest apaļo “Home” pogu, ja tālrunis ir “aizmidzis”, un pēc tam vilkt ekrānu pa kreisi.

Izmantojot iPhone kameras funkciju “režģis”, lietotājs var izveidot tādu fotogrāfijas kompozīciju, kādu vien vēlas. Kompozīcijas izveidošanai nepieciešams fotogrāfijas objektu pozicionēt kādā no līniju krustpunktiem. “Režģis” bildei sniegs automātiski taisnu horizontu. Šāda funkcija būs ideāli piemērota, iemūžinot ainavu. Šī funkcija atrodama iestatījumos kā “Photo & Camera”, pēc tam ieslēdzot “Grid” funkciju.

Ar trešo funkciju, kas ir ne mazāk svarīga, iespējams attēlu uzņemt tā sauktajā “sprādzienrežīmā”.

"Sprādzienrežīms" ļauj uzņemt desmit bildes sekundē. Funkcija īpaši labi piemērota, bildējot objektus kustībā, tādējādi, iegūstot attēlus ar minimālu kontūru neskaidrību. “Sprādzienrežīmu” var aktivizēt, paturot foto uzņemšanas pogu pussekundi vai sekundi ilgāk.

IPhone kamera dod iespēju arī pašam lietotājam manuālā veidā noteikt fokusa vietu, vienkārši pieskaroties ekrānam tajā vietā, kur vēlas uzstādīt fokusu. Šī funkcija ir noderīga tajos gadījumos, kad kameras auto- fokuss nenostrādā vai arī lietotājs vēlas attēlā izcelt ko citu papildus galvenajam objektam.

Piektā kameras piedāvātā funkcija ļauj noteikt kameras fokusu un ekspozīciju ar AE/AF Lock rīku. Šī funkcija sniedz palīdzīgu roku, piemēram, tad, kad tiek fotografēti kustīgi objekti vai notiek gaismas maiņa, un lietotājs nevēlas mainīt fokusa un ekspozīcijas uzstādījumus. Lai aktivizētu šo iespēju, nepieciešams paturēt pirkstu pāris sekundes tajā vietā, kur nepieciešams noteikt fokusu.

Vēl viena unikālā iPhone kameras iespēja ir uzņemt HDR (High Dynamic Range) foto. HDR apvieno vienas bildes trīs dažādas ekspozīcijas, tādējādi iegūstot pareizi izgaismotu bildi. Šīs funkcijas iespējas vislabāk var novērtēt, uzņemot attēlus ar spēcīgiem kontrastiem starp gaišiem un tumšiem laukumiem.

Pie iPhone kameras iespaidīgā funkciju klāsta var minēt vēl kādu, kas ietver sevī arī video elementus.

Live Photo jeb Dzīvās bildes funkcija ļauj iemūžināt trīs sekunžu garu mirkli, ļaujot vērot to ar kustības un skaņas efektiem tieši pirms un pēc attēla. Jāpiebilst, ka šāda iespēja pieejama visos iPhone modeļos sākot no iPhone 6s versijas.

Praktisks risinājums, kā vēl iespējams uzņemt attēlus ar iPhone viedtālruni, ir, izmantojot skaņas pogas tālruņa sānos. Šī funkcija arī dod iespēju attēlu uzņemt daudz ātrāk, nepalaižot garām iemūžināšanas vērto mirkli.

Vēl viena, bet unikāla iespēja, kā ar iPhone uzņemt attēlu, ir, lietojot Apple austiņas. Šādu iespēju var aktivizēt, izmantojot līdzīgu metodi kā minēts, runājot par iepriekšējo funkciju. Tikai šeit attēla uzņemšanai nepieciešams izmantot Apple austiņu skaņas pogas.

Desmitā, bet ne mazāk unikāla un noderīga iPhone kameras funkcija ir Geotagging. Tā ļauj piefiksēt vietu, kur fotogrāfija uzņemta. Šo funkciju iespējams aktivizēt pēc instrukcijas -  Settings > Privacy > Location Services.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!