2027. gadā varētu tikt atvērta pasaulē pirmā kosmosa viesnīca

2027. gadā varētu tikt atvērta pasaulē pirmā kosmosa viesnīca

Šobrīd aktīvāk nekā jebkad agrāk tiek runāts par kosmosa iekarojumiem, tostarp kosmosa tūrismu. Pirmie komerciālie kosmosa braucieni tiek solīti jau nākamgad. Kā uzņēmumiem veiksies tos noorganizēt, vēl jāskatās. Taču kā jebkurā ceļojumā - vai tas būtu uz Zemes vai kosmosā, jāpadomā par tūristu ērtībām, ieskaitot pārnakšņošanas iespējas. Šajā sakarā kompānija Orbital Assembly Corporation informējusi, ka strādā pie pasaulē pirmās kosmosa viesnīcas Voyager Class, ko plāno atvērt 2027. gadā. 

Plānots, ka darbi pie šīs kosmosa viesnīcas varētu sākties 2025. gadā un attiecīgi pati celtiniecība ilgtu apmēram divus gadus, lai jau 2027. gadā varētu uzņemt savus pirmos 400 viesus.

Plānots, ka bez viesnīcas numuriņiem, restorāna un citām telpām, kuras šādās ēkās ir nepieciešamas, Voyager Class atradīsies arī bārs, spa un pat kino. 

Unikāla būs ne tikai pati pārnakšņošana šajā viesnīcā, bet arī tās ārējais veidols. Pēc izskata tā varētu līdzināties panorāmas ratam. Turklāt visu laiku lielākā vai mazākā mērā tas arī rotēs, tāpēc sajūtas brīžiem varētu līdzināties atrakciju parkā piedzīvotajam. 

Voyager Class pamatā sastāvēs no diviem ratiem - iekšējā un ārējā, kas būs savienoti. Iekšējais kalpos kā dokstacija, no kuras tiks vadīta šī viesnīca. Savukārt ārējais gredzens būtībā būs pati viesnīca ar visiem numuriņiem un citām telpām. Tāpat paredzēts, ka tur tiks iekārtotas arī telpas pētījumiem, kuras potenciāli varētu izmantot arī NASA vajadzībām. Galvenais enerģijas avots šajā viesnīcā, protams, būs saule - ārējais gredzens visā garumā tiks noklāts ar saules paneļiem. 

Pagaidām gan šie plāni ir vairāk idejas stadijā, un pašreiz grūti pateikt, cik veiksmīgi ieceres attīstīsies. Tomēr viens ir skaidrs - nākotnē tūristiem kosmosā viesnīcas būs tikpat vajadzīgas kā Zemes apceļotājiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!