Blue Origin vienīgo pasažiera vietu savā kosmosa kuģī pārdevis par 28 miljoniem dolāru

Blue Origin vienīgo pasažiera vietu savā kosmosa kuģī pārdevis par 28 miljoniem dolāru

Šobrīd jau vairākas kompānijas strādā pie tā, lai tuvāko mēnešu un gadu laikā varētu piedāvāt kosmosa tūrisma pakalpojumus. Ievērojamākās no tām ir SpaceX, Virgin Galactic un Blue Origin. Taču tieši Amazon vadītāja Džefa Bezosa Blue Origin kļuvusi par pirmo kompāniju, kas jau šī gada 20. jūlijā uzsāks kosmosa tūrismu, izmantojot raķeti New Shepard. Uz tās vieta bija tikai vienam komerciālajam pasažierim, kurš izsoles ceļā jau noskaidrots un par šo ceļojumu iztērēs 28 miljonus USD.

Lai noskaidrotu, kuram no interesentiem dot iespēju doties šajā pārdesmit minūšu ilgajā piedzīvojumā, Blue Origin organizēja izsoli, kas noslēdzās 12. jūnijā. Kopumā tajā piedalījās 7600 interesentu no visas pasaules, taču uzvarēja tas, kurš uzlika likmi 28 miljonus dolāru. Šīs personas identitāte tiks atklāta vien dažas dienas pirms plānotā lidojuma.

Kosmosa kuģī līdz ar uzvarējušo pasažieri atradīsies arī cilvēks no apkalpes, kā arī pats Džefs Bezoss un viņa brālis Marks, kuriem visiem šis būs pirmais šāds lidojums.

Būtiski, ka lai arī Blue Origin līdz šim veicis vismaz 15 izmēģinājumus ar New Shepard kosmosa kuģi, nevienā no tiem nepiedalījās cilvēki. 

Zināms, ka kosmosa kuģis ar pasažieriem uzlidos teju 100 km augstumā, ko var dēvēt arī par kosmosa malu, kur būs iespēja dažas minūtes pabūt bezsvara stāvoklī un vērot elpu aizraujošus skatus uz Zemi. Savukārt nolaišanās uz zemes paredzēta ar izpletņu palīdzību, pasažieriem piezemējoties netālu no Blue Origin raķešu palaišanas bāzes Teksasā. 

Kas attiecas uz šiem 28 miljoniem ASV dolāru, ko izsoles uzvarētājs iztērēja par šo lidojumu - visa nauda tiks novirzīta Blue Origin piederošai bezpeļņas organizācijai Club for the Future, kas atbalsta jauniešus, kuri izvēlējušies veidot karjeru zinātnes, matemātikas, tehnoloģiju vai inženierzinātņu jomā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!