Datorzinātnieki Latvijā rada startapu un iekaro kosmosa modelēšanas jomu

Datorzinātnieki Latvijā rada startapu un iekaro kosmosa modelēšanas jomu

Latvijas uzņēmumi ir pierādījuši savu konkurētspēju un spēju radīt inovācijas dažādās jomās. Tas arī ļāvis nopelnīt pasaules atzinību. Viena no šīm jomām ir kosmoss. Latvijā dibinātais startaps Nanocraft  jūlijā uzsācis projektu sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA). Projekta mērķis ir modelēt EKA misijas “Comet Interceptor” kosmiskā aparāta mērķa komētu, tās aktivitāti un iespējamos nolidojumu scenārijus.

Šāda misija, kuras mērķa komēta nav zināma, tiek izstrādāta pirmo reizi. Nesenie jauninājumi datorzinātnēs un fotoreālā modelēšanā tiek pielietoti, lai testētu “Comet Interceptor” kameras visa kosmosa aparāta izstrādes laikā. “Comet Interceptor” plānots palaist kosmosā 2029. gadā.

Ar jauno projektu, kas uzsākts šī gada 1. jūlijā, jaunuzņēmums apņemas nodrošināt “Comet Interceptor” kameru komandas OPIC, MIRMIS un EnVisS ar sintētiskiem fotoreāliem attēliem, kuri atainotu dažādus komētu nolidojumus un iespējamo komētu aktivitāti.

Jaunajam uzņēmumam Latvijā šī ir unikāla iespēja sadarboties ar zinātnieku komandām Tartu, Helsinku un Ālto universitātēs.

EKA projekta realizācijā ir iesaistīta arī Ventspils Augstskola un Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs, kas ir atbildīgi par komētu aktivitāšu modelēšanu, iekļaujot gan komētas atmosfēras, gan komētas astes modelēšanu. 

Būtiski piezīmēt, ka Nanocraft ir uzsācis darbu arī pie N-Space misijas dizaina rīka, kas spētu modelēt kosmosa un Zemei tuvas ainas reāllaikā.

Saistītie raksti


Kontakti

+ 371 23300113
SIA BiSMART
LV40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!