Latvijas komandas starptautiskajai kosmosa nozarei piedāvā futūristiskus risinājumus

Latvijas komandas starptautiskajai kosmosa nozarei piedāvā futūristiskus risinājumus

Arī Latvijā noslēdzies starptautiskais kosmosa nozares hakatons “Act in Space”. 24 stundas tas norisinājās 45 pasaules valstīs 75 pilsētās. Latvijas konkursa uzvarētājs – nepārtrauktas novērošanas risinājums, izmantojot nano satelītus – nu jau starptautiskajā konkursā cīnīsies par galveno balvu: lidojumu bezsvara stāvoklī ar Airbus A310 Zero G lidaparātu.

Tikmēr otro 2. vietu kosmosa nozares hakatona Latvijas konkursā ieguva komanda "xT saam". Komanda cer mainīt veidu, kā tiek iegūti kosmosa nozarei vajadzīgie resursi, nodrošinot pilnībā automatizētu ražošanu kosmosā. Tas nozīmētu efektīvāku resursu izmantošanu uz Zemes un Mēness, palielinātu drošību uz Mēness esošajiem cilvēkiem, un samazinātu vides apdraudējumu risku. Komandas izstrādātā tehnoloģija ir balstīta aktīvās mācīšanās un mašīnmācīšanās algoritmos. Par šāda risinājuma izstrādi komanda kā balvu ieguva turpmāku sadarbību ar Latvijas Kosmosa industrijas asociāciju idejas attīstīšanā.

Savukārt 3. vietu hakatona žūrija piešķīra divām komandām - "Skylar" un "MaxSpace". "Skylar" piedāvā radīt zaļo enerģiju no zemūdens vulkāniem, izmantojot kosmosa datus. Komanda atklājusi, ka Čīles un Japānas piekrastē ir augsta zemūdens vulkānu aktivitāte. No šiem reģioniem tiks iegūti satelīta dati, ko apstrādās mākslīgais intelekts. Tālāk manuāli tiks nodota informācija bezpilota kuģim, kas savāks enerģiju ar zemūdens turbīnu palīdzību. Otra 3. vietas ieguvēja – komanda "MaxSpace" vēlas izstrādāt viedtālruņiem paredzētu aplikāciju "Don't let us die". Tā ļautu salīdzināt ainavas šobrīd un nākotnē, ja turpināsies klimata pārmaiņas esošajā apjomā. Šī aplikācija arī papildus piedāvātu izaicinājumus, kā pareizi šķirot atkritumus un kā ikdienā samazināt CO2 emisijas.

Jāpiebilst, ka 24 stundu starptautiskais kosmosa nozares hakatons “Act In Space” notika jau ceturto reizi, to organizēja Francijas Kosmosa aģentūra sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru un tās biznesa inkubatoru tīklu. Pirmo reizi pandēmijas dēļ hakatons notika tiešsaistē. Latvijas hakatonā kopumā piedalījās 70 dalībnieki, izveidojot 13 komandas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!