Microsoft veido mākoņdatošanas biznesu, ko koncentrē kosmosa industrijai

Microsoft veido mākoņdatošanas biznesu, ko koncentrē kosmosa industrijai

Arī kompānija Microsoft vēlas sniegt savu artavu kosmosa iekarošanas jomā, tāpēc nolēmusi savu Azure platformu mazliet pilnveidot un pielāgot kosmosa industrijas vajadzībām. Uzņēmums norāda, ka strādā pie risinājumiem, kas sekmētu privātā un publiskā sektora centienus ātrāk iekarot kosmosu, tajā pašā laikā ļaujot būt drošiem, ka šīs misijas patiešām būs veiksmīgas.

Viena no Microsoft piedāvātajām tehnoloģijām ir Azure Orbital Emulator, kas veic iespaidīgas satelītu izvietojuma simulācijas. Pamatojot šāda risinājuma nepieciešamību, kompānija apgalvo, ka satelītu izvietošana kosmosā patiesībā prasa ļoti rūpīgu un precīzu plānošanu, kā arī samērā sarežģītu darbu no mākslīgā intelekta puses.

Tikmēr Azure Orbital Emulator spēj reāllaikā veidot satelītu izvietošanas skices, izmantojot iepriekš apkopotus satelītuzņēmumus.

Publiskais un privātais sektors šo tehnoloģiju var izmantot, pirmkārt, lai apmācītu mākslīgā intelekta algoritmus. Otrkārt, lai pārliecinātos, ka viņu izstrādātā satelītu izvietojuma skice ir pareiza un plānotais satelītu tīkls kosmosā funkcionēs kā pienākas. Jāuzsver, ka Azure Orbital Emulator risinājums izmantojams vēl pirms kāds satelīts palaists kosmosā, tādējādi atbrīvojot no potenciāla darba, kas būtu paveicams pēc kļūdaini izvietotiem satelītiem.

Pašreiz Microsoft sadarbojas ar vairākiem kosmosa industrijas uzņēmumiem, sniedzot pakalpojumus tepat, uz Zemes. Viens no šādiem partneriem ir kosmosa tehnoloģiju gigants, Īlona Maska dibinātais uzņēmums SpaceX, kas Microsoft datu centram Azure Modular Datacenter sniegs piekļuvi Starlink satelītu tīklam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!